Na rolkach wokół boiska

Rusza kolejna ważna inwestycja w Starym Fordonie. Zlecamy budowę toru dla rolkarzy wokół boiska znajdującego się na skwerze gen A. Fieldorfa „Nila”. Zadanie zrealizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Tor dla rolkarzy powstanie na skwerze pomiędzy ulicami Kryształową i Cechową. Zgodnie z projektem nowy obiekt dla rolkarzy i deskorolkowców wykonany zostanie z betonu. Trasa toru będzie miała owalny kształt i przebiegać będzie wokół istniejącego boiska, które zostanie nieco zmniejszone. Przy jednym okrążeniu toru pokona się dystans 172 metrów. W pierwszym etapie inwestycji ustawione zostaną też kosze na śmieci, ławki oraz tablica z regulaminem. Docelowo projektowane jest oświetlenie toru oraz montaż monitoringu. Przy sprzyjającej pogodzie prace budowlane zajmą około 2 miesięcy. Nowy obiekt zostanie objęty też 5-letnią gwarancją.
 

Inwestycja trafiła do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na projekt „Piknikowa polana” związany z rozbudową infrastruktury rekreacyjnej w tej części Starego Fordonu głosowało blisko 180 mieszkańców.

W poprzednich latach w oparciu o BBO udało się w tej części miasta zrealizować wiele innych zadań. Wśród nich są miedzy innymi: montaż kamer, budowa ul. Cechowej, budowa nowych placów zabaw oraz strefy rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Wyzwolenia. Trwa też remont chodników przy ul. Osiedlowej. Równocześnie realizowany jest cały pakiet działań finansowanych bezpośrednio z budżetu miasta wspierający rewitalizację Starego Fordonu (przebudowa Rynku, remonty kamienic, zagospodarowanie terenów nad Wisłą, budowa nabrzeża).

Warto wiedzieć:
W tym roku, mieszkańcy zgłosili nowe pomysły na uatrakcyjnienie osiedla Stary Fordon. 20 listopada rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł. 


Na rolkach wokół boiska Na rolkach wokół boiska Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:51 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.