Wygodny parking na Jachciach

Kończy się budowa parkingu przy ul. Czołgistów. Wcześniej przy bibliotece powstał mały plac zabaw, a ulica Saperów zyskała doświetlone przejścia dla pieszych. Te zadania zrealizowaliśmy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Parking powstał po południowej stronie ulicy w rejonie apteki i biblioteki. Wraz z nim dobudowano chodnik ułatwiający dojście do tych obiektów. Prace budowlane kosztowały ponad 190 tysięcy złotych. Będą objęte 3-letnia gwarancją. Wcześniej w oparciu o BBO przy bibliotece powstał niewielki plac zabaw.


Trwa również  przygotowywanie dokumentacji projektowej na część zieloną tego terenu. Zadanie obejmuje zagospodarowanie terenu zielonego (wydzielonego pasa przy drodze realizowanej przez ZDMiKP) w elementy małej architektury oraz nowe nasadzenia i trawniki.

W tym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski na Jachcicach doświetliliśmy też przejścia dla pieszych na ul. Saperów i ustawiliśmy wiatę na przystanku Saperów-Ludwikowo. Więcej informacji o tych zadaniach znajduje się TUTAJ.
Poza tym w ostatnich latach na Jachicach zrealizowaliśmy wiele innych miejskich inwestycji w tym m.in. termomodernizację przedszkola przy ul. Niecałej, przebudowę boiska przy szkole na ul. Średniej, budowę nowej biblioteki przy ul. Czołgistów, remont ul. Saperów, budowę kładki nad Brdą oraz utwardzenie ulic Spadochroniarzy i Partyzantów.
 

Warto wiedzieć:

W tym roku, mieszkańcy zgłosili nowe pomysły na uatrakcyjnienie osiedla Jachcice. W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł.

Wygodny parking na Jachciach Wygodny parking na Jachciach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:38 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.