Nowe wodne przygody nad Balatonem

Kończy się budowa integracyjnego placu zabaw na Bartodziejach. Najmłodsi bydgoszczanie będą mogli bawić się na urządzeniach kojarzących się z morskimi wyprawami. Inwestycję realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.​ Trwa również głosowanie na nowe pomysły, sprawdź na www.bydgoszcz.pl/bbo

Marynistyczny plac zabaw powstał na terenie rekreacyjnym przy Balatonie. Znajdujące się tam urządzenia starego typu ustąpiły miejsca nowym atrakcjom. Teraz znajdziemy tutaj zestawy przypominające statek oraz wrak kutra.

Charakterystycznym punktem placu zabaw stał się czerwony krab, po którym można się wspinać.


Zamontowane zostało interaktywne urządzenie przypominające ster, które po odpowiedniej liczbie obrotów wytworzy prąd, pozwalający na elektroniczne opowiadanie tematycznych historii, czy proponowanie ciekawych zabaw.Pojawiły się też inne elementy o tematyce morskiej: trampolina, karuzela, piaskownica, steppery i cały zestaw huśtawek, w tym także bocianie gniazdo.


Pod urządzeniami  znajduje się bezpieczna nawierzchnia w kolorystyce żółto-niebieskiej. Ma kojarzyć się z wodą i plażą. Wokół ustawione zostały ławki. Wartość tej inwestycji to ponad 400 tys. zł.

Prace przy placu zabaw rozpoczęły się w listopadzie. Po zakończeniu inwestycji plac zostanie objęty 5-letnią gwarancją. Zadanie trafiło do realizacji dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Teren zostanie udostępniony mieszkańcom w ciągu najbliższych dni, po dokonaniu niezbędnych odbiorów.

Zagłosuj na nowe pomysły
Trwa głosowanie w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogą wybierać spośród 352 projektów. Wybieramy projekty z 3 kategorii: projekty osiedlowe, projekty ponadosiedlowe i małe projekty społeczne. Do wydania 16 milionów złotych. Głosowanie potrwa do 30 grudnia. Aby to zrobić wystarczy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo, głosowanie zajmuje kilka minut.


Nowe wodne przygody nad Balatonem  Nowe wodne przygody nad Balatonem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:20 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Muszę przyznać, że taki plac zabaw wygląda naprawdę ciekawie. Moje dzieci kochają wodę, syn nawet ma marzenia żeby zostać nurkiem. Taki plac zabaw to dla nich strzał w dziesiątkę. A jak marzenia uda mu się spełnić jak będzie dorosły to na https://solarmarine.pl/ znajdziemy odpowiedni sprzęt by mógł bezpiecznie schodzić pod wodę.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.