Ogród na Jarach pełen kolorów, zapachów i kształtów

Na Jarach, przy Zespole Szkół nr 29, powstanie kolejny ogród sensoryczny. Będzie przeznaczony szczególnie dla najmłodszych mieszkańców Bydgoszczy zmagających się z autyzmem. Wyposażymy go w urządzenia do zabawy i zadbamy o nasadzenia pomagające w terapii. Zadanie trafiło do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Inwestycja ulokowana będzie bezpośrednio przy szkole mieszczącej się na ul. Słonecznej 13. Ogród powstanie w północnej części szkolnych terenów na powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Będzie oddalony od ulicy, co sprzyjać ma odpoczynkowi i bezpiecznej zabawie. Zadanie obejmuje zarówno projekt, jak i budowę ogrodu. Celem inwestycji jest stworzenie przestrzeni między innymi dla osób z autyzmem i ich opiekunów. Obiekt zapewni możliwość swobodnego poruszania się i zabawy z elementami poznawczymi wewnątrz wydzielonego terenu.

Zastosowane urządzenia będą zachęcać do zabawy i pomagać w terapii. W ogrodzie planowane jest ustawienie zestawów pozwalających na doświadczanie różnych dźwięków oraz rozwijających aktywność. W sposób specyficzny zostaną też dobrane rośliny. Mają wspomagać terapię za sprawą oddziaływania na różne zmysły. Znajdą się tam między innymi rośliny szumiące na wietrze, kwiaty i krzewy o intensywnych zapachach oraz kompozycje roślin tworzące różne linie, kształty i bryły. Ścieżki ogrodu będą tak wytyczone, by dzieci mogły poznać również wszystkie egzemplarze poprzez dotyk. Planowane jest ustawienie innych elementów sprzyjających edukacji i terapii.

Obecnie trwa postępowanie, w którym wybierzemy wykonawcę prac. Po podpisaniu umowy zajmą one około 5 miesięcy. Inwestycja trafiła do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W czasie ostatniej edycji programu zdobyła ponad 60 głosów.

RozmawiaMY o Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

Do 20 kwietnia trwają konsultacje społeczne dotyczące zasad nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Karta konsultacyjna znajduje się na stronie  www.bydgoszcz.pl/bbo. Zapraszamy na spotkania i dyżury. Szczegóły TUTAJ. We wtorek 13 kwietnia, o godz. 16.30, zapraszamy do udziału w spotkaniu w formule online. 

Zorganizujemy też dyżur konsultacyjny, który odbędzie się za pośrednictwem telefonu, maila lub na Facebooku. Mieszkańcy mogą uzyskać więcej informacji dzwoniąc pod numery tel: 52 58 58 962 lub 58 58 926 (w godz. 12.00 – 14.00). Pytanie w sprawie programu Bydgoski Budżet Obywatelski można przesłać mailem na adres: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl lub w wiadomości prywatnej na stronie www.facebook.com.bdgbo . Za pośrednictwem tych kanałów można przesyłać również pytania do członków Rady ds. Partycypacji Społecznej.

Ogród na Jarach pełen kolorów, zapachów i kształtów Ogród na Jarach pełen kolorów, zapachów i kształtów Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:39 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.