W Fordonie nie ma nudy

Plac zabaw przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków wzbogacił się o urządzenia do zabawy. To całkiem nowe miejsce rekreacji znajdujące się nieopodal lasu i niedawno wzniesionych budynków wielorodzinnych powstało w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Zestaw zabawowy dla starszych dzieci, a w nim dwie wieże, przejście typu małpi gaj, siatka wspinaczkowa, rura strażacka, zjeżdżalnia, drabinki i wirująca karuzela. Plac zabaw przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków został bogato doposażony dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Na placu zabaw powstała także promenada Bydgoskich Olimpijczyków. To ścieżka z poliuretanowej nawierzchni, zakończona skocznią w dal. Na tej mini bieżni dzieci będą mogły bawić się w gry podwórkowe typu klasy, przeskoki, czy linie.


Przypomnijmy, że plac zabaw w tym miejscu to pomysł mieszkańców z poprzednich edycji BBO. W pierwszy etapie zamontowano zestawy zabawowe dla młodszych dzieci, zestaw wspinaczkowy, karuzelę linową, trampoliny, piaskownicę i huśtawki.


Ten bogato wyposażony plac zabaw został także ogrodzony, ustawiono na nim ławki do odpoczynku. Pomysłodawca uwzględnił również posadzenie nowej zieleni. Koszt całej inwestycji to 210 tys. zł.  

RozmawiaMY o Bydgoskim Budżecie Obywatelskim
Zapraszamy do wzięcia udziału w trwających konsultacjach społecznych dotyczących rozwoju Programu. Jeśli masz pomysł jak zmienić BBO lub chcesz podzielić się z nami wrażeniami z poprzedniej edycji, wyraź swoją opinie na www.bydgoszcz.pl/BBO. Konsultacje trwają do 20 kwietnia br. Bydgoski Budżet Obywatelski składa się z kilku etapów, w których bezpośrednio uczestniczą bydgoszczanki i bydgoszczanie. Najpierw jest czas na zgłaszanie pomysłów, następnie trwa etap weryfikacji projektów, tutaj także liczy się zdanie mieszkańców. Ostatnim najważniejszym etapem jest głosowanie. W konsultacjach chcemy poznać zdanie na temat wszystkich elementów programu.

We wtorek 13 kwietnia, o godz. 16.30, zapraszamy do udziału w spotkaniu w formule online. W spotkaniu wezmą udział: Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy oraz Jacek Rosół, koordynator Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Transmisja odbędzie się na miejskich kanałach społecznościowych.

Zorganizujemy też dyżur konsultacyjny, który odbędzie się za pośrednictwem telefonu, maila lub na Facebooku. Mieszkańcy mogą uzyskać więcej informacji dzwoniąc pod numery tel: 52 58 58 962 lub 58 58 926 (w godz. 12.00 – 14.00). Pytanie w sprawie programu Bydgoski Budżet Obywatelski można przesłać mailem na adres: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl lub w wiadomości prywatnej na stronie www.facebook.com.bdgbo . Za pośrednictwem tych kanałów można przesyłać również pytania do członków Rady ds. Partycypacji Społecznej.

W Fordonie nie ma nudy W Fordonie nie ma nudy Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:59 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.