Popraw swoje samopoczucie przy minitężniach

Na Osowej Górze, Wyżynach i w Fordonie możemy już poczuć się jak w uzdrowisku. Trzy tężnie solankowe, które powstały w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego przeszły odbiory techniczne i zostały otwarte dla mieszkańców.

Jeszcze do niedawna tężnie solankowe można było znaleźć przede wszystkim w tradycyjnych uzdrowiskach, dziś możemy znaleźć je na polskich osiedlach. Dzięki głosom mieszkańców w BBO takich atrakcji nie zabraknie także w Bydgoszczy. W ramach dużych zadań ponadosiedlowych powstały pierwsze minitężnie solankowe, które wspomagają nawilżenie śluzówki i mają na celu profilaktykę nieżytu górnych dróg oddechowych. Inhalacje z solanki pozwalają także lepiej znosić stres i niwelować ogólne wyczerpanie.

Minitężnie solankowe zostały wybudowane w trzech lokalizacjach, przy ulicach: Wielorybiej, Modrakowej i Hallera. Teren wokół obiektów został uporządkowany, pojawiły się elementy małej architektury tj. ławki i stojaki na rowery. Cała konstrukcja jest podświetlana po zmroku.


Parametry techniczne tężni to 12 metrów długości i niemal 4 metry wysokości. Konstrukcja obiektu została wykonana z drewna sosnowego. Po gałązkach tarniny skrapla się solanka.


Zgodnie z regulaminem osoby, które mają ostre stany zapaleń dróg oddechowych, chorują na nadczynność tarczycy, mają uczulenie na jod i niskie ciśnienie nie powinny korzystać z zabiegów inhalacyjnych w minitężniach.


Kolejne mini-tężnie dzięki BBO              

Dzięki głosom mieszkańców w poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego powstaną kolejne minitężnie. Jedna z nich zostanie wybudowana z Starym Fordonie przy ulicy Targowisko, a kolejna stanie na polanie Różopole w Myślęcinku.Popraw swoje samopoczucie przy minitężniach  Popraw swoje samopoczucie przy minitężniach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 18:52 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.