Skwer „Małej Łąki” na Wyżynach

Przygotowujemy się do urządzenia nowego założenia zieleni na Wyżynach. Pomiędzy nowymi blokami przy ulicy Glinki i domami jednorodzinnymi urządzony zostanie rozległy skwer o charakterze niewielkiego parku. Inwestycja wybrana w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim nazwana została przez autora pomysłu Skwerem „Małej Łąki”. Na realizację tego zadania wskazało ponad 300 bydgoszczan.

Całe założenie zajmie obszar o powierzchni ponad 1,6 hektara. Znajduje się ono pomiędzy ulicami Bohaterów Kragujewca, Białostocką i Glinkami. Dla wielu mieszkańców już teraz teren stanowi miejsce spacerów. W pierwszej kolejności opracowany zostanie kompleksowy projekt wraz z kosztorysem. Dokumentacja ma być gotowa w ciągu 4 miesięcy od podpisania umowy. W oparciu o nią zlecone zostaną następnie prace budowlane. Na ich realizację zagwarantowaliśmy ponad 600 tysięcy złotych.

Wstępnie zakłada się nasadzenie dużej liczby nowych drzew iglastych. Dzięki temu miejsce ma przypominać niewielki las, który pomoże pochłaniać zanieczyszczenia, dostarczy cienia w upalne dni oraz stanie się schronieniem dla ptaków. Planowane jest również wytyczenie ścieżek spacerowych oraz ustawienie ławek i innych elementów małej architektury, w tym koszy na śmieci.

Więcej informacji na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się:

Na Facebooku  www.facebook.com/bdgbo

Na stronie www.bdgbo.pl

Warto wiedzieć:

Ogłaszamy konkurs na krótki filmik lub plakat promujący, zbliżające się wielkimi krokami, zgłaszanie projektów w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.  Dla najlepszych nagrody: tablet, smartwatch oraz głośnik bezprzewodowy!  Na pomysły bydgoszczan na plakat lub film  zachęcające do zgłaszania projektów osiedlowych, ponadosiedlowych i małych projektów społecznych czekamy do 19 maja. Liczymy na kreatywność i fantazję! Szczegóły konkursu na stronie www.bdgbo.pl.Skwer „Małej Łąki” na Wyżynach  Skwer „Małej Łąki” na Wyżynach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 20:12 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.