Rekreacyjne serce osiedla Tatrzańskiego

Rekreacyjne tereny na Tatrzańskim pomiędzy ulicami Pod Reglami i Jarużyńską zyskały kolejne atrakcje. Rozbudowany plac zabaw jest pełen nowych urządzeń zachęcających do aktywności na świeżym powietrzu. Zadanie wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W poniedziałek (17 maja) w tej części miasta zacznie działać kryty basen. Przygotowujemy się do następnych inwestycji u podnóża fordońskich górek.

Duży teren w sąsiedztwie podstawówki przebudowaliśmy na dwustrefowy plac zabaw. Strefa zabaw przeznaczona dla starszych dzieci wyposażyliśmy w urządzenie do wspinania się po linach, karuzelę, kopalnię piasku oraz huśtawkę typu bocianie gniazdo.


W strefie dla maluchów pojawił się zestaw zabawowy z motywami zwierzęcymi oraz zjeżdżalnią, a także zadaszona piaskownica. Rozbudowany plac zabaw zyskał także strefę z torem do gier terenowych (bule, molkky). Dużo pozytywnych emocji najmłodszym dostarczy też trampolina do skakania. Na placu zabaw ustawione zostały ławki i kosze na śmieci. Na cały projekt zabezpieczyliśmy 230 tysięcy złotych. Zrealizowaliśmy go w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Zagłosowało na niego ponad 130 bydgoszczan. Obecnie trwają przygotowania do odbioru zadania.


W ciągu ostatniej dekady tereny pomiędzy ulicami Pod Reglami i Jarużyńską sąsiadujące ze Szkołą Podstawową nr 67 stały się rekreacyjnym centrum osiedla. W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski zrealizowaliśmy wiele innych zadań. Zbudowane zostało boisko do siatkówki plażowej, miasteczko ruchu rowerowego, siłownia zewnętrzna, zestaw do Street workoutu, kącik dla seniorów i wiata do odpoczynku. Na tym terenie zbudowany został też „orlik”, czyli boiska wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią. Warto dodać, że w poniedziałek (17 maja) otwarty zostanie sąsiadujący z terenami kryty basen, z bogatym wyposażeniem. Więcej informacji o tym obiekcie znajduje się TUTAJ.

W tej części miasta powstanie również wybieg dla psów. Trwają prace projektowe. Będzie to już 9 obiekt tego typu w Bydgoszczy. Ponadto w okolicy będzie przebiegać tzw. Wielka Pętla Fordonu – rekreacyjna trasa rowerowa.

Więcej informacji na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się:

    Na Facebooku  www.facebook.com/bdgbo
    Na stronie www.bdgbo.pl

Warto wiedzieć:

Ogłaszamy konkurs na krótki filmik lub plakat promujący, zbliżające się wielkimi krokami, zgłaszanie projektów w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.  Dla najlepszych nagrody: tablet, smartwatch oraz głośnik bezprzewodowy!  Na pomysły bydgoszczan na plakat lub film  zachęcające do zgłaszania projektów osiedlowych, ponadosiedlowych i małych projektów społecznych czekamy do 19 maja. Liczymy na kreatywność i fantazję! Szczegóły konkursu na stronie www.bdgbo.pl.  Rekreacyjne serce osiedla Tatrzańskiego Rekreacyjne serce osiedla Tatrzańskiego Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:06 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.