Koncerty nad Kanałem Bydgoskim. Czesław Mozil w piątek, Mikołaj Macioszczyk w sobotę

W weekend nad Kanałem Bydgoskim kolejne koncerty w ramach cyklu "Kanał Kultura". W piątek 25 czerwca o g.19:00 wystąpi m.in. Czesław Mozil, a w sobotę 26 czerwca Mikołaj Macioszczyk. To koncerty z cyklu wydarzeń kulturalnych nad Kanałem Bydgoskim wybrane przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim - "Kanał Kultura - koncerty nad Kanałem Bydgoskim”. Nowe pomysły do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać do 15 lipca br. na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo 

"Kanał Kultura” to projekt społeczny wybrany przez mieszkańców w  Bydgoskim Budżecie Obywatelskiego. Jest to cykl koncertów plenerowych wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Poza oczywistymi celami akcji, jak rozrywka i rekreacja, organizatorzy pragną przypomnieć ciekawą historię Kanału Bydgoskiego, unikatowego w tym regionie Europy szlaku wodnego. Zamierzamy odwołać się do urokliwych wspomnień o bydgoszczanach, którzy na letnisko wybierali właśnie tereny wzdłuż Kanału, gdzie organizowano pikniki, wędrówki, wioślarskie przejażdżki w umiejscowionych nad wodą kawiarniach i ogródkach spotykały się całe rodziny.
25 czerwca, g.19:00 - polana przy budynku KS Gwiazda ul. Bronikowskiego 45, w pobliżu VI śluzy
”Fala i kropka”
Sara Kordowska z Zespołem
Czesław Mozil & Grajkowie Przyszłości
26 czerwca, g.19:00 - polana przy budynku KS Gwiazda ul. Bronikowskiego 45, w pobliżu VI śluzy
”Łapiąc falę”
Mikołaj Macioszczyk i Goście


Czesław Mozil- polsko-duński piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, akordeonista, aktor dubbingowy, osobowość telewizyjna. Ukończył Królewskie Duńskie Konserwatorium Muzyczne. Swoją muzykę określa jako „alternatywny pop z podtekstem punkowym”. Debiutancki krążek jego zespołu Czesław Śpiewa zatytułowany „Debiut” uzyskał status podwójnie platynowej płyty. Szeroką popularność zyskał także jako juror programu X- Factor. W 2011 roku wydał nowatorski krążek „Czesław śpiewa Miłosza”, na którym znalazły się wiersze noblisty w odważnych aranżacjach. Niezapomniany jako Olaf z „Krainy lodu”, posiadacz własnego niżu skandynawskiego. Laureat wielu nagród muzycznych, w 2009 roku otrzymał aż trzy  Fryderyki za piosenkę „Maszynka do ćwierkania”. W 2020 roku w kategorii Album roku- Muzyka dziecięca i młodzieżowa otrzymał Fryderyka za album świąteczny „Kiedyś to były święta” nagrany z zespołem Grajkowie Przyszłości. Właśnie z tym projektem wystąpi w Bydgoszczy. Zgromadzi na scenie muzykujące dzieci i młodzież z naszego miasta, z Małej Formacji Chóralnej pod kierunkiem Izabeli Cywińskiej oraz z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych. Twórca SoloActów, oryginalnych połączeń stand-upu, monodramu, i koncertu. Wieczny marzyciel i poszukiwacz, o czym świadczą słowa: „Kto mnie kocha, niech mi da kaloryfer, który gra”.

 


Sara Kordowska to artystka i jednocześnie zespół, utożsamiany z szeroko
pojętą alternatywą. Elektroniczne brzmienia, nieszablonowe słowa i kontrastowe dźwięki trąbki,  to połączenie dotychczasowej twórczości i zupełnie nowych horyzontów artystki. Koncert to połączenie znanych utworów z debiutanckiej płyty „Wszystko i Nic” w innych aranżacjach oraz  nowych utworów, które pojawią się na kolejnym krążku.

Zagrają:
Jędrzej Szmelter-perkusja SPDS
Jerzy Koczur-gitara, trąbka,synthy
Dominik Roch Lesiewicz-instrumenty klawiszowe
Miłosz Wojciechowski- bas
Sara Kordowska-wokal

Sara Kordowska to 20 letnia artystka, która zadebiutowała wydając płytę w ramach wygranej konkursu „Będzie głośno”  Czwórki Polskiego Radia. Jej utwory znajdują się również na składance Fresh N Dope, a jej wokal można usłyszeć na płycie Bonsoul obok O.S.T.R czy Słonia. Obecnie tworzy,pisze utwory dla debiutantów z ramienia Niebieski Label i prowadzi warsztaty w całej Polsce związane z songwritingiem.
Zespół pracuje nad drugim albumem, koncertuje w całej Polsce i zdobywa nagrody na festiwalach.Mikołaj Macioszczyk- muzyk, autor tekstów i kompozytor. Finalista  ( w 2020r) i dwukrotny uczestnik programu The VOICE OF POLAND , dwukrotny laureat BEATELMANIA FESTIVAL im. J. Lennona oraz finalista XIII-tej edycji festiwalu „Serca bicie” im. Andrzeja Zauchy. W pandemicznym styczniu 2021 zorganizował wraz z przyjaciółmi akcję „Pociąg do normalności”, podczas której śpiewał na dworcach PKP w 9 polskich miastach. Jak mówi, to wydarzenie pozwoliło mu spotkać się z fanami, wypromować swój debiutancki utwór, a także przekazać trochę radości i pozytywnej energii poprzez muzykę, a na tym najbardziej mu zależy. Za ważne doświadczenie muzyczne uznaje supportowanie zespołu Golden Life w 2018 roku.
Obecnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem, który łączy pop z elementami alternatywy i muzyki funk. Znajdą się na nim m.in. znane już z mediów utwory, takie jak „Fala” oraz „Ja żyję tak”, który mogliśmy usłyszeć w „Dzień dobry TVN”.
Mikołaj chętnie i skutecznie promuje Bydgoszcz, m.in. w swoim teledysku do piosenki „Chciałem być” (premiera 15 czerwca), który nakręcił na wynajętym i pływającym po Brdzie statku z udziałem spacerujących bydgoszczan. W końcu wzorem Krzysztofa Krawczyka - chciał być marynarzem.Harmonogram kolejnych wydarzeń:

11 lipca g. 12:00 - ogrody francuskie przy Galerii Miedzyń (wejście od strony ul. Spacerowej i Nakielskiej)

„Zagadek kilka Morskiego Wilka”, czyli szanty dla dzieci nad Kanałem Bydgoskim

Zejman & Garkumpel

11 lipca g. 19:00 - ogrody francuskie przy Galerii Miedzyń (wejście od strony

ul. Spacerowej i Nakielskiej)

„Nad pięknym modrym Kanałem...”

Justyna Gęsicka, Krzysztof Zimny & Kwartet Unico.

29 sierpnia godz. 21.00 - polana przy budynku KS Gwiazda ul. Bronikowskiego 45, w pobliżu VI śluzy

Kino plenerowe.

Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny. Serdecznie zapraszamy.

Koncerty nad Kanałem Bydgoskim. Czesław Mozil w piątek, Mikołaj Macioszczyk w sobotę  Koncerty nad Kanałem Bydgoskim. Czesław Mozil w piątek, Mikołaj Macioszczyk w sobotę Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:48 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.