Ulice z ażurową nawierzchnią wybrane przez mieszkańców

Drogowcy przygotowują się do utwardzenia kolejnych ulic płytami ażurowymi. Zadania na Czyżkówku (ul. Żnińska) i Wilczaku (ul. Hoża) wybrane zostały przez mieszkańców w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Przypominamy, że trwa zgłaszanie zadań na kolejną edycję BBO.

Tego typu zadania realizujemy od 2018 roku głównie na terenach o dużej przepuszczalności gruntu, w miejscach nie narażonych na częste przejazdy pojazdów ciężarowych. Inwestycje realizowane są w standardach, wypracowanych przy wcześniejszych zadaniach. Płyty zawsze stabilizowane są  opornikami betonowymi, a część utwardzanej ulicy dedykowaną pieszym wykładana będzie  kostką betonową. W ubiegłym roku z wykorzystaniem tej technologii zrealizowane zostały pierwsze inwestycje wytypowane przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Ażurową nawierzchnię zyskał m.in. sięgacz odchodzący od ul. Księcia Witolda na Jachcicach.

W tym roku w oparciu o BBO utwardzone zostaną kolejne ulice. Pierwsza to odcinek ul. Żnińskiej o długości około 100 metrów pomiędzy Siedlecką i Byszewską, które wcześniej zyskały twardą nawierzchnię dzięki Wieloletniemu Programowi Utwardzania Ulic Gruntowych. Przebudowany zostanie również istniejący chodnik na tym odcinku. Obecnie trwa wybór wykonawcy tego zadania. Po podpisaniu umowy prace zajmą niecałe 3 miesiące. Będą objęte 4-letnią gwarancją. Wkrótce zlecone zostaną także prace na ul. Hożej. Prace będą prowadzone na odcinku około 150 metrów.


Duży pakiet zadań związanych ze stabilizacją nawierzchni gruntówek ażurami zlecili wcześniej drogowcy. Więcej informacji na ten temat znajduje się w tekście „Ażury zawsze w parze z chodnikiem”

Warto wiedzieć

Przypominamy, że do 15 lipca trwa zgłaszanie projektów do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zabezpieczyliśmy na ich realizację 16 mln zł. Bydgoszczanie zaproponowali już ponad 100 swoich zadań i wydarzeń. Zachęcamy do zgłaszania kolejnych. Więcej informacji o tym w jaki sposób zgłosić inwestycję na swoim osiedlu znajduje się na stronie https://www.bdgbo.pl/. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem: www.bydgoszcz.pl/bbo.
 

Ulice z ażurową nawierzchnią wybrane przez mieszkańców Ulice z ażurową nawierzchnią wybrane przez mieszkańców Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:30 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.