Zapraszamy na warsztaty wrotkarskie oraz zgłaszania projektów BBO

Zakończyła się budowa toru dla rolkarzy wokół boiska znajdującego się na skwerze gen A. Fieldorfa „Nila” w Starym Fordonie. Zadanie wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Razem z Radą Osiedla Stary Fordon i wnioskodawcą pomysłu zapraszamy w środę 16 czerwca w godz. 18.00 - 19.30 na wydarzenie dotyczące otwarcia toru. W jego trakcie warsztaty wrotkarskie  przeprowadzi Klub Sportowy Jastrzębie Bydgoszcz. Będzie można również porozmawiać o tym jak zgłosić nowe projekty do tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego - zgłaszamy je do 15 lipca br. na www.bydgoszcz.pl/bbo.


Tor dla rolkarzy powstał na skwerze pomiędzy ulicami Kryształową i Cechową. Zgodnie z projektem nowy obiekt dla rolkarzy i deskorolkowców wykonany został z betonu. Trasa toru ma owalny kształt i przebiega będzie wokół istniejącego boiska. Przy jednym okrążeniu toru pokona się dystans 172 metrów. W ramach inwestycji ustawione zostały też kosze na śmieci, ławki oraz tablica z regulaminem. Docelowo projektowane jest oświetlenie toru oraz montaż monitoringu. Nowy obiekt został objęty też 5-letnią gwarancją.

Warsztaty wrotkarskie
W trakcie wydarzenia Klub Sportowy Jastrzębie Bydgoszcz (www.facebook.com/klubsportowyjastrzebiebydgoszcz) przeprowadzi bezpłatne warsztaty wrotkarskie. Będzie można zasięgnąć wiedzy odnośnie sprzętu rolkarskiego. Informujemy, że na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem telefonu 506-050-455 lub w wiadomości prywatnej do podanej strony klubu (www.facebook.com/klubsportowyjastrzebiebydgoszcz). Przypominamy, że każdy uczestnik musi obowiązkowo posiadać rolki oraz KASK, wskazane są także ochraniacze.
W trakcie warsztatów wrotkarskich dowiemy się o tym:
1. Jak prawidłowo przygotować się na rolki ( prawidłowe zakładanie rolek, ochraniaczy i kasku).
2. Pierwsze kroki na rolkach (prawidłowa postawa, równowaga i odepchnięcie).
3. Elementy jazdy na rolkach.
4. Pokaz jazdy szybkiej na rolkach przez zawodników KS "Jastrzębie" Bydgoszcz.

 

Warsztaty zgłaszania projektów 

W trakcie wydarzenia dostępny będzie punkt  konsultacyjny dotyczący zgłaszania projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.  Mieszkańcy  będą mogli  zapoznać  się  z  materiałami informacyjnymi, a także przedyskutować z  interesujące ich kwestie, czy zapoznać się cennikiem przyszłych inwestycji.

 
Inwestycja trafiła do realizacji dzięki głsosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Na projekt „Piknikowa polana” związany z rozbudową infrastruktury rekreacyjnej w tej części Starego Fordonu głosowało blisko 180 mieszkańców.W poprzednich latach w oparciu o BBO udało się w tej części miasta zrealizować wiele innych zadań. Wśród nich są miedzy innymi: montaż kamer, budowa ul. Cechowej, budowa nowych placów zabaw oraz strefy rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Wyzwolenia. Równocześnie realizowany jest cały pakiet działań finansowanych bezpośrednio z budżetu miasta wspierający rewitalizację Starego Fordonu (przebudowa Rynku, remonty kamienic, zagospodarowanie terenów nad Wisłą, budowa nabrzeża).


Możliwe dodatkowe zadania:

Od 1 czerwca czekamy na pomysły mieszkańców w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Bydgoszczanie mają do wydania blisko 16 milionów złotych. Wśród nich mogą być zadania związane z infrastrukturą drogową. Może to być również zagospodarowanie terenów rekreacyjnych.  Formularz zgłoszeniowy nowych pomysłów znajduje się na www.bydgoszcz.pl/bbo  


 


Zapraszamy na warsztaty wrotkarskie oraz zgłaszania projektów BBO Zapraszamy na warsztaty wrotkarskie oraz zgłaszania projektów BBO Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:58 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.