Bydgoski Budżet Obywatelski. GłosujeMY

Do północy 30 grudnia trwa głosowanie na pomysły zgłoszone do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru jest 337 różnorodnych projekty. Bydgoszczanie zdecydują co będzie realizowane w 2022 roku - mają do wydania blisko 16 milionów złotych. Głosowanie elektroniczne zajmuje kilka minut, zagłosuj na: www.bydgoszcz.pl/BBO

 

Prace nad BBO trwają cały rok. Najpierw konsultujemy zasady BBO, potem mieszkańcy zgłaszają swoje pomysły – w tym roku przedstawili ich blisko 600. Następnie są one weryfikowane. Specjalny zespół sprawdza, czy zaproponowana lokalizacja należy do miasta, czy projekt ma charakter ogólnodostępny oraz jakie są szanse na szybką realizację inwestycji. Na tym etapie wypowiadali się także mieszkańcy w ramach weryfikacji obywatelskiej. Po żmudnych i intensywnych pracach, w które włączają się również rady osiedla oraz członkowie Rady ds. Partycypacji Społecznej przyszedł czas na głosowanie.

 

 337 pomysłów w rękach mieszkańców

 Zgłaszane pomysły są urozmaicone i odpowiadają na potrzeby różnych grup. Głosując wybieramy, aż 3 pomysły w różnych kategoriach: projekty osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne. W sumie do wydania mamy ponad 16 milionów złotych.

liczba projektów poddanych pod głosowanie 337

małe projekty społeczne 76

osiedlowe 243

ponadosiedlowe 18

Główna kategoria projektów to pomysły osiedlowe. W Bydgoszczy znajdują się większei mniejsze dzielnice. Kwoty zostały rozdzielone proporcjonalnie biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców. Wśród najpopularniejszych propozycji są: projekty „zielone” i ekologiczne, rewitalizacja skwerów, alejek i parków, unowocześnianie i budowa nowych placów zabaw oraz innych form rekreacji np. street workout.

Drugą kategorią są zadania ponadosiedlowe. W tym roku zadań o charakterze ogólnomiejskim jest 18. Wśród propozycji znajdziemy m.in. te o charakterze rekreacyjnym, sportowym, a także rewitalizacje terenów zielonych i propozycje ekologicznych rozwiązań w mieście.

 Im większa kwota na zadanie, tym efekt jest bardziej spektakularny. Jednak Bydgoski Budżet Obywatelski jest także po to, żeby integrować bydgoszczan. Taką rolę spełniają inwestycje z najmłodszej kategorii, która jest w Programie od zeszłego roku – Małe projekty społeczne. Wartość zadania to kilkadziesiąt tysięcy złotych, dzięki którym możemy zorganizować projekty dedykowane m.in. dzieciom, młodzieży i seniorom. Tematyka i forma są dowolne. Mogą to być warsztaty, festyn, koncert, spotkanie. W tym roku wybieramy spośród 76 propozycji.

 

Głosujemy przez cały grudzień

Głosowanie odbywa się w dniach 1-30 grudnia do północy, za pośrednictwem strony:

 www.bydgoszcz.pl/bbo

 

Głosować może każdy mieszkaniec Bydgoszczy. Wyniki poznamy do 20 stycznia 2022 roku.

 

Potrzebujesz pomocy w głosowaniu? Pomożemy

Mieszkańcy, którzy potrzebują pomocy w wypełnieniu elektronicznego formularza i nie mają dostępu do Internetu mogą liczyć na pomoc.  

Jak mogę zagłosować za pośrednictwem infolinii?

Dzwoniąc w dni robocze w godz. 8-16 na numery telefonów 52 51-53-555 i 660- 240-004.

Nie mam Internetu, gdzie będę mógł zagłosować?

Stoiska, gdzie pracownicy Urzędu Miasta pomogą zagłosować, pojawią się w galeriach handlowych w pierwsze trzy soboty grudnia w godzinach 10-13 w Centrum Handlowym Rondo i Centrum Handlowym Focus.

Jeśli masz pytania napisz do nas: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl

Promuj projekty

 Zachęcamy do promowania projektów poddanych pod głosowanie. Sposobów może być wiele i zależą tylko od kreatywności i zaangażowania zwolenników poszczególnych projektów. Poniżej znajduje się plakat do pobrania, który można wywiesić w ogólnodostępnych miejscach i tym samym zachęcić swoich sąsiadów, rodzinę, znajomych czy przyjaciół do głosowania na konkretne projekty. 

Plakat projektodawcy (pobierz)

Grafika projektodawcy (pobierz)

Plakat oficjalny (pobierz)

Bydgoski Budżet Obywatelski. GłosujeMY  Bydgoski Budżet Obywatelski. GłosujeMY Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 06:02 Rating: 5

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.