Bydgoski Budżet Obywatelski wspiera strażaków

W tym roku doposażyliśmy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Bydgoszcz-Fordon. Ochotnicy zyskali m.in. nowe hełmy, specjalne ubrania i obuwie. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Przypominamy, że trwa głosowanie na zadania z nowej edycji BBO. Karta do głosowania znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo Na półmetku w głosowaniu wzięło już ponad 9 tysięcy bydgoszczan.Ochotnicza Straż Pożarna w Fordonie funkcjonowała od 1859 roku. W 1983 r. została rozwiązana. Jednostka wznowiła działalność w 2018 roku. Cały czas prowadzi nabór i zaprasza osoby w wieku 18-65 do wstąpienia w szeregi straży. Młodzież w wieku od 12 do 18 lat z kolei może zapisywać się do młodzieżowej sekcji pożarniczej. Strażaków ochotników wspiera również miasto. Dzięki oddanym przez mieszkańców głosom w  Bydgoskim Budżecie Obywatelskim zakupiony został sprzęt chroniący strażaków biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczo - gaśniczych:

    hełmy strażackie - 7 szt.
    ubrania specjalne - 7 kompletów
    rękawice strażackie - 15 par
    kominiarki strażackie - 16 par
    obuwie strażackie - blisko 30 par

Więcej informacji o strażakach z OSP Fordon znajduje się na ich profilu społecznościowym na Facebooku.

Głosowanie na BBO trwa!

Przypominamy, że trwa głosowanie na pomysły mieszkańców w Bydgoskim  Budżecie Obywatelskim. W tym roku wybieramy spośród 337 projektów i zadań zgłoszonych przez bydgoszczan. Najprościej zagłosować wchodząc na stronę www.bydgoszcz.pl/BBO. Tam podajemy dane i wybieramy zadania i projekty, które warto realizować w przyszłym roku. Oddajemy po 1 głosie na 3 różne kategorie projektów. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu będą miały możliwość zagłosowania m.in. w najbliższą sobotę 18 grudnia w centrach handlowych „Focus” (przy ul. Jagiellońskiej) oraz „Rondo” (przy ul. Kruszwickiej). W godzinach od 10 do 13 będą tam funkcjonować stoiska, gdzie pracownicy Urzędu Miasta pomogą zagłosować.

W najbliższą sobotę (18 grudnia) na placu przy Orląt Lwowskich/Pelplińskiej odbędzie się również wydarzenie organizowane przez trzy fordońskie rady osiedli: Nowy Fordon, Tatrzańskie i Terenów Nadwiślańskich "Fordońskie marzenia pod choinką". W godzinach 12:00-16:00 mieszkańcy będą mogli zagłosować na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. 


Bydgoski Budżet Obywatelski wspiera strażaków Bydgoski Budżet Obywatelski wspiera strażaków Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:17 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.