Powietrze pod kontrolą

Na Miedzyniu zainstalowane zostały kolejne urządzenia monitorujące jakość powietrza. Z kolei w Łęgnowie Wsi uruchomiliśmy system monitorujący pracę oczyszczalni ścieków. Oba zadania do realizacji wybrane zostały przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Przypominamy, że trwa głosowanie na zadania z nowej edycji BBO. Karta do głosowania znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo Wzięło już w nim ponad 11 tysięcy bydgoszczan.Dodatkowe trzy urządzenia monitorujące jakość powietrza zamontowano między innymi na Miedzyniu. Rejestrują one między innymi aktualny poziom pyłów, dane pogodowe, a także pozwalają prognozować  jakość powietrza w kolejnym dniu. Czujniki zlokalizowane są na terenie:

    Kościoła p.w. bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika przy ul. Nakielskiej 303,
    Kościoła p.w. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przy ul. Spacerowej 69,
    Klubu Sportowego Gwiazda.


Odczyty z czujników dostępne są na stronie: airly.org/map/pl/. Dodatkowo w ramach budżetu obywatelskiego wraz z dr inż. Jakubem Bartyzelem z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie firma Airly przeprowadziła webinaria edukacyjne (internetowe szkolenia)  o jakości powietrza dla dorosłych i młodzieży.Z kolei w Łęgnowie Wsi  wdrożono lokalny system monitoringu substancji złowonnych z oczyszczalni ścieków „Kapuściska”. Na terenie obiektu zamontowano łącznie 5 czujników w pobliżu miejsc mogących być źródłem emisji substancji złowonnych. Czujniki rejestrują stężenia siarkowodoru, amoniaku i lotnych związków organicznych oraz system prezentowania danych o stężeniach substancji złowonnych. Dane dostępne są na stronie: atmopolis.pl/kapusciska. Można na niej wyświetlić aktualną sytuację jak i dane z wcześniejszych dni. Odczyty są archiwizowane.

Oba zadania zostały wybrane do realizacji przez mieszkańców w czasie poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W nowej edycji programu można głosować również na zadania związane z monitoringiem i poprawą stanu środowiska.

Głosowanie na BBO trwa!

Przypominamy, że trwa głosowanie na pomysły mieszkańców w Bydgoskim  Budżecie Obywatelskim. W tym roku wybieramy spośród 337 projektów i zadań zgłoszonych przez bydgoszczan. Najprościej zagłosować wchodząc na stronę www.bydgoszcz.pl/BBO. Tam podajemy dane i wybieramy zadania i projekty, które warto realizować w przyszłym roku. Oddajemy po 1 głosie na 3 różne kategorie projektów. Do tej pory zagłosowało już ponad 11 tysięcy bydgoszczan. 

Powietrze pod kontrolą Powietrze pod kontrolą Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:04 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.