Nowe elewacje i chodniki na Wilczaku

Do grona odrestaurowanych kamienic na Wilczaku dołączył budynek z ulicy W. Pola 17. 130-letnia kamienica zyskała nową fasadę. W mijającym roku wypiękniało również kilka innych budynków m.in. przy ulicach Nakielskiej oraz Wrocławskiej. Wzdłuż ulicy J. Chłopickiego Bydgoski Budżet Obywatelski pomógł w remoncie chodnika.


Budynek wzniesiono około 1890 roku, na planie zbliżonym do litery „L”. Od początku klasyczna kamienica pełnił funkcję mieszkalną. Część frontowa liczy 3 kondygnacje i użytkowe poddasze. W dach od strony ulicy wkomponowano lukarny. Na elewacji odtworzono boniowanie, gzymsy  oraz płaskorzeźbę otaczającą portal wejściowy. Po remoncie kamienica zamykająca perspektywę ul. Chłopickiego zyskała nową pastelową kolorystykę.Wcześniej prace przeprowadzono w sąsiednich kamienicach m.in. z nr 8 i 15. Przebudowany został również fragment ulicy W. Pola od skrzyżowania z ul. Chłopickiego do wjazdu na teren przedszkola. W ostatnich dniach drogowcy zakończyli natomiast remont chodnika wzdłuż ul. J. Chłopickiego pomiędzy kamienicami z numerami 6 i 12. To zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Szereg remontów kamienic w tym roku zrealizowany został wzdłuż ulicy Nakielskiej. Więcej informacji o tych pracach znajduje się w tekście „Elegancka pierzeja na Wilczaku”. Na estetyce zyskała również ulica Wrocławska, przy której zmodernizowano miejskie kamienice, konserwatorskie prace prowadzone są przy dawnym teatrze, a prywatny inwestor odrestaurował przy okazji mieszkaniowej inwestycji zabytkowy dom śluzowego.

 Głosowanie na BBO trwa!

Przypominamy, że trwa głosowanie na pomysły mieszkańców w Bydgoskim  Budżecie Obywatelskim. W tym roku wybieramy spośród 337 projektów i zadań zgłoszonych przez bydgoszczan. Najprościej zagłosować wchodząc na stronę www.bydgoszcz.pl/BBO. Tam podajemy dane i wybieramy zadania i projekty, które warto realizować w przyszłym roku. Oddajemy po 1 głosie na 3 różne kategorie projektów. Do tej pory zagłosowało już ponad 11 tysięcy bydgoszczan.

Nowe elewacje i chodniki na Wilczaku Nowe elewacje i chodniki na Wilczaku Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:05 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Na ul. Chłopickiego nie było remontu chodników!! Ktoś coś pomylił

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.