W Brdyujściu ćwiczyć każdy może

Zakończyła się rozbudowa plenerowej siłowni w Brdyujściu. Obiekt przy szkole zyskał atrakcyjne urządzenia zachęcające do ćwiczeń dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy.

Obiekt znajduje się na terenie Szkoły Podstawowej nr 43 przy ul. Łowickiej 45. Stanęło na niej kilka nowych urządzeń do ćwiczeń różnych partii mięśni. Jedno z nich, do wyciskania górą, przystosowane jest również do osób z niepełnosprawnościami, które korzystają z wózków. Poza tym teren został ogrodzony, wyposażony w dodatkową ławkę, regulamin i kosz na śmieci.Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Realizacja kosztowała prawie 70 tysięcy złotych. Warto podkreślić, że opracowana wcześniej dokumentacja umożliwia realizację w kolejnych latach dodatkowej infrastruktury przeznaczonej dla dzieci.

W ubiegłym roku dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu powstały też dodatkowe miejsca parkingowe przy blokach na ul. Wiślanej. Więcej informacji o tym zadaniu znajduje się TUTAJ.

BBO - wkrótce kolejne inwestycje

Z końcem grudnia zakończyło się głosowanie na nowe  pomysły mieszkańców w Bydgoskim  Budżecie Obywatelskim. Bydgoszczanie wybierali spośród 337 projektów i zadań. Na realizację projektów, które zdobyły największą liczbę głosów, mimo rządowych cięć w finansowaniu samorządów zabezpieczyliśmy 16 mln zł – tyle samo co przed rokiem. Jeszcze w tym miesiącu ogłosimy, które zadania trafią do realizacji.

 


W Brdyujściu ćwiczyć każdy może  W Brdyujściu ćwiczyć każdy może Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:06 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.