Rozmawiamy o Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W poniedziałek 11 kwietnia spotkaliśmy się w Młynach Rothera z samorządami uczniowskimi bydgoskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz Młodzieżowa Rada miasta Bydgoszczy. Dziękujemy za wszystkie uwagi i propozycje do nowej edycji.
 
Bydgoski Budżet Obywatelski ciągle się rozwija, a w jego ramach realizowane są kolejne wybrane przez bydgoszczan w głosowaniach projekty. W 2022 roku czeka nas już 10. edycja programu BBO.

 Zależy nam, by Bydgoski Budżet Obywatelski jeszcze lepiej spełniał oczekiwania mieszkańców. Dlatego przed kolejną, już dziesiątą edycją programu zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych. Zachęcamy do podzielenia się swoimi pomysłami. Karta konsultacyjna dostępna na www.bydgoszcz.pl/bbo

 
Bydgoski Budżet Obywatelski składa się z kilku etapów, w których bezpośrednio uczestniczą bydgoszczanki i bydgoszczanie. Najpierw jest czas na zgłaszanie pomysłów, następnie trwa etap weryfikacji projektów, tutaj także liczy się zdanie mieszkańców w ramach weryfikacji obywatelskiej. Ostatnim najważniejszym etapem jest głosowanie. W konsultacjach chcemy poznać zdanie na temat wszystkich elementów programu.

Chętnie poznamy Wasze pomysły zachęcające do większego zaangażowania mieszkańców do zgłaszania projektów i głosowania. Będziemy też optymalizować lokalizację stacjonarnych punktów do głosowania. Jesteśmy otwarci na pomysły związane z potrzebami seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Rozważymy również wszystkie inne uwagi związane z BBO.

Konsultacje dotyczące regulaminu BBO:

    Kiedy? 1 – 22 kwietnia br.
    Kto może brać udział? Zasięg ogólnomiejski – wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy
    Spotkanie online: 19 kwietnia 2022 r. godz. 16.30 - na pytania czekamy pod adresem: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl

 Jak wyrazić opinię? Za pośrednictwem internetowej ankiety dostępnej na stronie internetowej www.bydgoszcz.pl/bbo.  Zawierać będzie kilka pytań, jej wypełnienie zajmie parę minut. Wypełnioną kartę konsultacyjną będzie można również przekazać do Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz).

dyżur: Czekamy także na uwagi i pomysły pod adresem:: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl lub telefonicznie pod nr 52 58 58 962. 

 

 

Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:34 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.