Dzień Pisania Projektów do BBO

Chcesz złożyć wniosek do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, ale nie masz pewności, czy dobrze go wypełniasz?  Masz pytania dotyczące zasad obowiązujących w tej edycji? Zastanawiasz się, jak oszacować koszt projektu? A może szukasz inspiracji i pomysłów dla swojego osiedla? Zatem “Dzień Pisania Projektów do BBO” jest wydarzeniem właśnie dla Ciebie!


fot. M. Zaborowski

28 czerwca, we wtorek, w Młynach Rothera będą na Ciebie czekać pracownicy wydziału Urzędu Miasta, którzy z chęcią odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Jak dzień pisania projektów przystało, będziemy także na miejscu wypełniać wnioski do BBO23. Wystarczy, że przyjdziesz do nas z głową pełną pomysłów, a sprawy formalne wcale nie będą takie trudne, jak może się wydawać. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości, co do zasad obowiązujących w tej edycji, pomożemy określić, czy zaproponowany przez Ciebie projekt jest osiedlowy czy już ponadosiedlowy, a także wspólnie sporządzimy budżet niezbędny do zgłoszenia wniosku. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, zapraszamy Cię na warsztaty kreatywne, na których będziemy tworzyć projekty społeczne dla mieszkańców w ramach BBO.


Każdy mieszkaniec i mieszkanka Bydgoszczy może zgłosić 3 projekty osiedlowe, 3 projekty ponadosiedlowe, 3 projekty społeczne oraz 3 miniprojekty osiedlowe. O tym, które projekty zwyciężą, zdecydują bydgoszczanie i bydgoszczanki. Głosowanie rozpocznie się 15 listopada i potrwa do 15 grudnia 2022. Do realizacji trafią pomysły, które uzyskają największą liczbę głosów.

Wydarzenie będzie miało dwie tury – poranną i popołudniową. Przez cały dzień będzie dostępna przestrzeń dla dzieci, w której na najmłodszych czekać będzie animatorka.


wtorek, 28 czerwca 2022 r., godz. 10.00-19.00

TURA 1

10.00-14.00

10.00-10.45

Informacje i inspiracje

zasady składania projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, objaśnienie formularza wniosku, inspiracje i pomysły w ramach projektów

11.00-13.00

Jak przekuć pomysł w projekt? – warsztaty kreatywne dla mieszkańców

warsztaty kreatywne z tworzenia projektów społecznych dla mieszkańców w ramach BBO23. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Chlebowska – Ogurkis. Na wydarzenie obowiązują zapisy przez formularz.

11.00-14.00

Konsultacje pomysłów, pomoc w wypełnieniu formularza wniosku, konsultacje indywidualne


TURA 2

16.00-19.00

16.00-18.00

Jak przekuć pomysł w projekt? – warsztaty kreatywne dla mieszkańców

warsztaty kreatywne z tworzenia projektów społecznych dla mieszkańców w ramach BBO23 – spotkanie poprowadzi Agnieszka Chlebowska – Ogurkis. Na wydarzenie obowiązują zapisy przez formularz.

17.00-17.45

Informacje i inspiracje

zasady składania projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, objaśnienie formularza wniosku, inspiracje i pomysły w ramach projektów

18.00-19.00

Konsultacje pomysłów, pomoc w wypełnieniu formularza wniosku, konsultacje indywidualne


Dla kogo? Dla wszystkich!

Cena? Bezpłatnie

Zapisy - wstęp wolny

Zapisy obowiązują wyłącznie na spotkanie “Jak przekuć pomysł w projekt? – warsztaty kreatywne dla mieszkańców” - formularz

Organizatorzy: Młyny Rothera i Urząd Miasta Bydgoszczy

REGULAMIN

RODO

Więcej informacji i szczegółowe zasady Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na stronie: www.bdgbo.pl

Zgłoś projekt do 5 lipca 2022: www.bydgoszcz.pl/BBO

Dzień Pisania Projektów do BBO  Dzień Pisania Projektów do BBO Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:32 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.