Nowe fontanny nad Starym Kanałem Bydgoskim. Będzie jeszcze ładniej nad wodą

Miasto Bydgoszcz podpisało umowę na wykonanie 3 nowych fontann nad Starym Kanałem Bydgoskim. Mają zastąpić stare fontanny. Nowością będzie fontanna pływająca. W ramach zamówienia wykonawca dostarczy i wykona instalacje zasilające nowe fontanny. Zainstalowane zostaną trzy nowe wodotryski. Inwestycja została wybrana przez mieszkańców w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.


Nowe fontanny będą zainstalowane na odcinku Kanału, pomiędzy ulicami Wrocławską (IV śluza) i Czarną Drogą, (V śluza) w miejscu dotychczasowych konstrukcji. Każda z nich będzie wyposażona w pięciopoziomowy system dyszy, których łącznie będzie 25. Dodatkowo pojawi się fontanna pływająca, która będzie przemieszczać się pomiędzy fontannami stacjonarnymi.Strumienie opadającej wody mają tworzyć kształt opadającej paraboli. Fontanny będą widoczne również po zmroku, dzięki podświetleniu z kolorowych ledowych opraw.

Wykonawcą robót jest firma Fontanny Pływające Tomasz Grajek z Konina. Przewidywany czas zakończenia prac to 12 tygodni od dnia podpisania umowy.Nowe fontanny to zaledwie część inwestycji, jakie są realizowane w parku nad Kanałem Bydgoskim. Dzięki pieniądzom z BBO wkrótce pojawią się tam nowe urządzenia do aktywnej rekreacji. W planach m.in. boisko do gry w bule, ścianka wspinaczkowa dla najmłodszych i tyrolka – zjazd linowy o długości 25 metrów.

 

Warto wiedzieć
Zakończyło się już zgłaszanie pomysłów do 10. edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty są teraz ocenione również przez samych bydgoszczan: do 15 października czekać będziemy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska  prowadzona będzie za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO, która będzie polegać na przekazaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy na temat zgłoszonych w tej edycji projektów. Weryfikacja obywatelska prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców. W dnia 15 listopada - 15 grudnia tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2023 roku. Na ten cel zabezpieczamy 16 mln zł.   
 

Nowe fontanny nad Starym Kanałem Bydgoskim. Będzie jeszcze ładniej nad wodą Nowe fontanny nad Starym Kanałem Bydgoskim. Będzie jeszcze ładniej nad wodą Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:47 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.