Nowy plac zabaw i szkolny warzywniak w Śródmieściu Bydgoszczy

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę placu zabaw i utworzeniu ekologicznej strefy edukacyjnej na terenie Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Gdańskiej 53a w Bydgoszczy.

Plac zabaw przy śródmiejskiej podstawówce zyska na atrakcyjności. Niedługo na przyszkolnym terenie pojawi się nowy zestaw zabawowy ponad nazwą „Dżungla”, stół do gry w szachy i chińczyka, a także przeplotnia liniowa, huśtawka wahadłowa z siedziskami czy gra w kółko i krzyżyk. Plac zabaw wzbogacą również stoliki z pojemnikami do zabawy i tablice interaktywne. Zupełną nowością, jakiej chcieli mieszkańcy głosujący w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim, będą dwa komplety warzywniaków, które staną się elementem większej ekologicznej strefy edukacyjnej.W tym miejscu powstanie szkolny ogród
W warzywniaku znajdą się stoły robocze, skrzynki ekologiczne i ścieżka sensoryczna. W ogrodzie sensorycznym zaprojektowane zostaną urządzenia i roślinność wspierająca rozwój dzieci i młodzieży: zewnętrzne instrumenty muzyczne, kolorowa i pachnąca roślinność o różnej strukturze i ścieżka „bosych stóp” wykonana z naturalnych tworzyw.Na placu pojawi się również strefa odpoczynku w postaci altany ze stołem i ławkami. Obok altany zaplanowano nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin.

Przy projektowaniu i realizacji niniejszego zadania kierowano się zasadą, aby w miarę możliwości wszystkie miejsca i atrakcje były łatwo dostępne, przyjazne osobom niepełnosprawnym. Wszystkie elementy nowego placu zabaw mają być objęte gwarancją na okres sześćdziesięciu miesięcy. Wykonawca po podpisaniu umowy będzie miał cztery miesiące na wykonanie zadania.

 

 

 

Nowy plac zabaw i szkolny warzywniak w Śródmieściu Bydgoszczy  Nowy plac zabaw i szkolny warzywniak w Śródmieściu Bydgoszczy Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.