Coraz więcej miejsc do rekreacji w Opławcu

Trwa budową pełnowymiarowego boiska do siatkówki plażowej w osiedlowym centrum sportu i rekreacji w Opławcu. Zadanie realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

W osiedlowym centrum sportu i rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 34 w Opławcu powstanie piaszczyste boisko do gry w siatkówkę plażową wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Teren o wymiarach 15 x 25 metrów zostanie ogrodzony, wyposażony w piłkochwyty, słupki z siatką i 2 zestawy siedzisk sportowych.


Teren inwestycji ma już charakter rekreacyjno-wypoczynkowy, w sąsiedztwie znajduje się plac zabaw, boisko wielofunkcyjne oraz do gry w koszykówkę. Boisko do plażówki to zwycięski pomysł zgłoszony przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Na ten projekt zagłosowało ponad 270 mieszkańców.Budowa boiska kosztuje 60 tysięcy złotych. Zadanie zakończy się jeszcze w tym roku. W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Opławcu zlecane są kolejne prace. Powtarzany jest m.in. przetarg dostosowanie obiektu Przychodni Lekarskiej Opławiec do potrzeb osób niepełnosprawnych.W poprzednich latach dzięki BBO udało się stworzyć m.in obiekt o charakterze wodnego orlika z pomostem i wypożyczalnią sprzętu wodnego przy ul. Smukalskiej 177. Więcej informacji o tej inwestycji znajduje się TUTAJ.

Warto wiedzieć

Zakończyło się już zgłaszanie pomysłów do 10. Edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty są teraz ocenione również przez samych bydgoszczan: do 15 października czekać będziemy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska  prowadzona będzie za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO, która będzie polegać na przekazaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy na temat zgłoszonych w tej edycji projektów. Weryfikacja obywatelska prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie bydgoszczan. W dniach 15 listopada - 15 grudnia tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy mieszkańcy zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2023 roku. Na ten cel zabezpieczamy 16 mln zł.
 


 

Coraz więcej miejsc do rekreacji w Opławcu Coraz więcej miejsc do rekreacji w Opławcu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:54 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.