Dawne targowisko nowym miejscem rekreacji

Trwa kolejny etap rewitalizacji Starego Fordonu. Ulica Targowisko zyskuje twardą nawierzchnię. Przygotowujemy się również do budowy tężni. Ten zakres prac został wybrany bezpośrednio przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


Ulica Targowisko to pierwszy fordoński rynek. Wraz z wytyczeniem placu przy kościele św. Mikołaja stracił na znaczeniu. Teraz, wraz z rewitalizacją Starego Fordonu, wprowadzane są w ten obszar funkcje rekreacyjne, zależy nam na poprawie estetyki tego miejsca.

Na wolnej działce, po południowej stronie ulicy, urządzony został już plac zabaw i dosadzono rośliny. Teraz rozpoczęła się przebudowa samej ulicy. Zakres prac obejmuje przede wszystkim utwardzenie jej ażurowymi płytami. Skrzyżowanie z ul. Góralską wykonane zostanie z kostki. Dodatkowo przebudowany zostanie istniejący chodnik na odcinku od ul. Piekary do ul. Wyzwolenia. Ażurową nawierzchnię zyska poza tym odcinek ul. Przy Bóżnicy w kierunku przebudowanej już ul. Bydgoskiej. Prace zakończą się jeszcze tej jesieni.Trwają także przygotowania do ogłoszenia przetargu na budowę minitężni na działce sąsiadującej z placem zabaw. Powstała już niezbędna dokumentacja. Postępowanie zostanie ogłoszone w najbliższych dniach. Konstrukcja obiektu zostanie wykonana z drewna sosnowego. Solanka ma się skraplać po gałązkach tarniny. Teren wokół obiektu zostanie uporządkowany i zagospodarowany. Pojawią się elementy małej architektury tj. ławki i stojaki na rowery. Wybudowane wcześniej w Bydgoszczy obiekty przy ulicach: Wielorybiej, Modrakowej i Hallera cieszą się dużą popularnością.
Warto wiedzieć

W dniach 15 listopada - 15 grudnia tego roku odbędzie się głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski  – wtedy mieszkańcy zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2023 roku. Na ten cel zabezpieczamy 16 mln zł. 

 

 


Dawne targowisko nowym miejscem rekreacji Dawne targowisko nowym miejscem rekreacji Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:12 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.