Dwie nowe mini tężnie w naszym mieście – powstaną w Myślęcinku i w Starym Fordonie

Dwóch nowych mini tężni chcą bydgoszczanie, którzy zgłosili ten pomysł do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W połowie listopada poznamy firmy, które zgłoszą chęć ich zbudowania.Gdy w 2020 roku do banku pomysłów w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim trafił pomysł wybudowania mini tężni, niektórzy mieli wątpliwości, czy się przyjmie. Kiedy je w końcu uruchomiono, najpierw na Osowej Górze, a później w Fordonie i na Wyżynach, od razu widać było, że projekty okazały się strzałem w dziesiątkę. Miejsca te od wiosny zeszłego roku są miejscem spotkań, spacerów i relaksu dla wielu mieszkańców – zarówno rodziców z dziećmi, jak i seniorów. Mini tężnie zostały uznane za jeden z najlepszych pomysłów, jakie trafiły do BBO, nic więc dziwnego, że kolejne dzielnice również nabrały chęci do instalacji takich konstrukcji. Szczególnie mocno o budowę tężni zabiegał Myślęcinek – mini tężnia byłaby naturalnym uzupełnieniem oferty Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy.
Mini tężnie – liczy się cena i jakość


W połowie listopada poznamy firmy, które zbudują kolejne dwie tężnie. Te powstać mają właśnie w Myślęcinku (ulica Hipiczna) i przy ul. Targowisko (za synagogą) w Starym Fordonie. Pierwsza jest projektem ponadosiedlowym, zebrała ponad 3 tysiące głosów, druga osiedlowym (ponad 200 głosów), na obie tężnie zabezpieczono milion złotych. Kluczowa przy wyborze oferty ma być cena (60 procent wagi), ale ważny będzie również okres odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady (40 procent wagi). 


Dwie nowe mini tężnie w naszym mieście – powstaną w Myślęcinku i w Starym Fordonie Dwie nowe mini tężnie w naszym mieście – powstaną w Myślęcinku i w Starym Fordonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:11 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.