Kącik Malucha w Fordonie

„Kącik Malucha” to nowa dedykowana strefa dla najmłodszych w osiedlowej bibliotece w Nowym Fordonie. Głównymi adresatami – zgodnie z pomysłem zgłoszonym do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego-są dzieci w wieku 0-4 lat, a także ich najbliżsi. Powstało przyjazne i atrakcyjne miejsce, w którym całe rodziny mogla spędzić swój wolny czas w przyjemny i bezpieczny sposób.


Interaktywne zabawki, odgrywanie ról przy kuchni, czy zabawy przy stoliku pozwalają na rozwój zdolności międzyludzkich i sprzyja nowym znajomościom także wśród rodziców.


Jakie atrakcje czekają w Kąciku Malucha?
 zabawki sensoryczne (m.in. mata edukacyjna dla niemowlaków, drewniana kuchenka wraz z akcesoriami, czy tor kolejowy z pociągiem),
 książki edukacyjne i interaktywne.
„Kącik Malucha” to – poza fizyczną strefą zabawy i nauki – także program edukacyjno-szkoleniowy. W jego ramach zorganizowaliśmy cykl spotkań z psychologiem dziecięcym.
 meble edukacyjne (stolik, krzesełka, pufy, fotel uszak, skrzynki na zabawki),
 regały dostosowane do przechowywania pomocy i zabawek wykorzystywanych w metodzie Montessori,

W ramach projektu odbyły się również szkolenia również dla opiekunów maluchów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy nie kryli zadowolenia, przyznając, że z każdego wykładu wychodzili bogatsi o nową wiedzę, którą mają zamiar wykorzystać w praktyce.
Kącik Malucha znajduje się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 15 z Oddziałem dla dzieci i młodzieży w Bydgoszczy przy ul. Brzęczkowskiego 2.

Kącik Malucha w Fordonie  Kącik Malucha w Fordonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:12 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.