Estetyczne uliczki w Starym Fordonie

Pod koniec zeszłego roku mieszkańcy Bydgoszczy wybierali projekty, które trafią do realizacji w tym roku w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W Starym Fordonie najwięcej głosów zyskał projekt związany z przebudową ulic Góralskiej i Korzeniowskiego. Wcześniej dzięki BBO twardą nawierzchnię zyskały m.in. ulica Celna i Targowisko.


Na inwestycje w Starym Fordonie zarezerwowana została pula ponad 517 tysięcy złotych. Do wyboru było kilka różnych projektów. Z dużą przewagą – prawie 600 głosów -   wygrał projekt zakładający rewitalizację ulic Góralskiej i Korzeniowskiego. Jezdnie o niewielkich natężeniach ruchu będą utwardzane ażurowymi płytami. Przy takich inwestycjach drogowcy część ulic wykładają też kostką, co poprawia komfort poruszania się pieszych.


W ubiegłym roku dzięki BBO utwardzana była ulica Targowisko, przy której urządzany jest teren rekreacyjny z placem zabaw i powstającą tężnią. Wcześniej dzięki BBO przebudowano ulicę Celną. To kapitalne uzupełnienie szeregu dużych miejskich inwestycji związanych z przebudową szeregu ulic w Starym Fordonie w ramach rewitalizacji tego osiedla.

W ramach mikroprojektów największą liczbę głosów, zyskała inicjatywa związana z bezpłatnymi przejazdami zabytkowymi autobusami po Bydgoszczy do Exploseum.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki głosowania na wszystkich osiedlach dostępne są na stronie https://www.bdgbo.pl.Estetyczne uliczki w Starym Fordonie  Estetyczne uliczki w Starym Fordonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:49 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.