Piaski i Jachcice stawiają na rekreację i nie tylko

Pod koniec zeszłego roku mieszkańcy Bydgoszczy wybierali projekty, które trafią do realizacji w tym roku w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Na Piaskach mieszkańcy postawili na plac zabaw i modernizację boiska do siatkówki. Plac zabaw dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami powstać ma również na Jachcicach.

Na bydgoskich Piaskach zdecydowanie największą przychylność mieszkańców zyskał plac zabaw - statek piracki, który ma powstać na pl. Św. Wojciecha w samym sercu położonego na północy Bydgoszczy osiedla. W ramach wartej niespełna 100 tys. zł inwestycji powstałby plac zabaw przeznaczony dla małych marynarzy, do których dyspozycji będą m.in. dwa pomosty tunelowe, okna z bulajem i koło sterowe dla kapitana. Na pokład wieść będzie m.in. trap z liną wspinaczkową, lina wspinaczkowa znajdująca się na dziobie oraz ścianka wspinaczkowa. Prawdziwa frajda dla dzieci - koło sterowe 2 pomosty tunelowe, zjeżdżalnia, luneta.


Inną inwestycją, która dzięki głosom mieszkańców w BBO ma szanse na realizację, jest odnowienie boiska do siatkówki plażoweprzy ul. Mochelskiej. W ramach mikroprojektu osiedlowego na pl. Św. Wojciecha stanąć ma estetyczna ławka.


O budowie osiedlowego placu zabaw zdecydowali też mieszkańcy Jachcic. Powstałby on przy Przedszkolu nr 58 znajdującego się przy ul. Niecałej. W ramach inwestycji powstałby plac ze sprzętem dostosowanym do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością w różnym wieku. Nowy plac będzie wspierał i stymulował rozwój zmysłów, rozwijał sprawność fizyczną, pozwalał zaspokoić podstawowe potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym, ale także młodszych i starszych użytkowników. Koszt inwestycji to niespełna 200 tys. zł.
W ramach projektów mikroosiedlowych kwota 10 tys. zł przeznaczona zostanie na uzupełnienie zbiorów Biblioteki Jachcice znajdującej się przy ul. Czołgistów.

Warto wiedzieć
Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki głosowania na wszystkich osiedlach dostępne są na stronie www.bdgbo.pl

 

 

Piaski i Jachcice stawiają na rekreację i nie tylko  Piaski i Jachcice stawiają na rekreację i nie tylko Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:02 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.