Na Błoniu i Górzyskowie dbają o wygodę mieszkańców

Pod koniec zeszłego roku mieszkańcy Bydgoszczy wybierali projekty, które trafią do realizacji w tym roku w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Na Błoniu najwięcej głosów otrzymał projekt rewitalizacji parku leśnego, a na Górzyskowie integracyjny plac zabaw.


Na inwestycje osiedlowe na Błoniu przeznaczone zostanie blisko 500 tys. zł. Najwięcej głosów mieszkańców zyskała rewitalizacja parku leśnego przy ul. ks. Schulza. W ramach inwestycji wykonane zostaną m.in. nowe alejki, ławki.


Dzięki głosowaniu mieszkańców w BBO na Błoniu powstaną także dodatkowe miejsca do parkowania w przy pętli autobusowej przy ul. Okrzei. Będzie można wykonać ok. 5-10 nowych stanowisk postojowych.
Warto dodać, że również na Błoniu w ramach mikroprojektów osiedlowych zamontowane zostaną ławki z oparciem wzdłuż ulicy Stawowej.


Na Górzyskowie w głosowaniu mieszkańców największą potrzebą do zrealizowania okazał się projekt "Tęczowego" integracyjnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi. Projekt obejmuje modernizację ogólnodostępnego, , integracyjnego placu zabaw dla dzieci szkolnych i społeczności lokalnej. Głównym założeniem tego placu zabaw jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni w centrum osiedla Górzyskowo, pozwalającej na rozwój poznawczy, ruchowy i społeczny wszystkich jego użytkowników oraz kontynuację terapii i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami.
Mieszkańcy zdecydowali też o wsparciu projektu budowy miniboiska wielofunkcyjnego ze sztuczną, bezpieczną nawierzchnią do gier zespołowych (piłka nożna, koszykówka)  na terenie rekreacyjnym przy ul. Kossaka.


W ramach mikroprojektu osiedlowego postawiono na bezpłatne wycieczki  zabytkowym autobusem z Górzyskowa do Starego Fordonu. Projekt przewiduje realizację co najmniej czterech wycieczek z przewodnikiem  .
 
Warto wiedzieć
Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki głosowania na wszystkich osiedlach dostępne są na stronie www.bdgbo.pl

 

  

Na Błoniu i Górzyskowie dbają o wygodę mieszkańców Na Błoniu i Górzyskowie dbają o wygodę mieszkańców Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:24 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.