Mieszkańcy pokochali imprezy plenerowe

Koncerty, kina pod chmurką, pikniki, czy potańcówki. Wszystkie imprezy plenerowe po raz kolejny znalazły uznanie mieszkańców w głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.W miniony czwartek (5.01) podsumowaliśmy wyniki głosowania na zadania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W ramach projektów społecznych zgłaszanych do BBO mieszkańcy po raz kolejny poparli imprezy, które z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. Na Kanał Kultura, czy koncerty nad Kanałem Bydgoskim zagłosowało w sumie ponad 1400 osób. To żadna niespodzianka, bo tego typu imprezy odbywają się od kilku lat i za każdym razem cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Sprzyja temu też samo miejsce. Rewitalizowany, m.in. dzięki BBO, Kanał Bydgoski z roku na rok zyskuje na atrakcyjności.

Hitem 2022 r. były potańcówki organizowane nad kanałem. Podobnie będzie i tym razem, bo projekt dotyczący właśnie organizacji potańcówek znów zyskał uznanie bydgoszczan głosujących w BBO. Warto dodać, że imprezy plenerowe organizowane w tej urokliwej części miasta są nawiązaniem do historii tego miejsca. Już w XIX wieku, a potem też w okresie międzywojennym planty nad Kanałem Bydgoskim stały się ulubionym przez mieszkańców terenem wypoczynkowo-rozrywkowym.
Ponad tysiąc osób zagłosowało na Fordońskie Kino pod Chmurką. W tym roku na Fordońskim Polu Piknikowym (od strony ul. Sabały) na wszystkich chętnych czekać będzie siedem letnich wieczorów z kinowymi hitami. Sporym zainteresowaniem wśród głosujących w BBO cieszył się również piknik zdrowej, wiejskiej żywności przy muzyce country.
Dzięki głosom mieszkańców w 2023 r. nadal będziemy mogli wybrać się w podróż sentymentalną. W letnie weekendy na ulice miasta wyjadą bowiem zabytkowe autobusy - Ikarusy i mercedes. Pomysł zgłoszony przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy zyskał poparcie ponad 800 osób. W trakcie okolicznościowych przejazdów starymi pojazdami będzie można m.in. zapoznać się z historią komunikacji miejskiej w Bydgoszczy.  

Mieszkańcy pokochali imprezy plenerowe Mieszkańcy pokochali imprezy plenerowe Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:51 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.