Szwederowo stawia na rekreację i poprawę bezpieczeństwa

Pod koniec 2022 roku mieszkańcy głosowali na pomysły zgłoszone do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na Szwederowie najwięcej głosów zyskało dostosowanie placu zabaw do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami oraz poprawa bezpieczeństwa na ulicy Ugory.


Spośród dziesięciu osiedlowych projektów na Szwederowie to właśnie modernizacja placu zabaw przy ul. S. Leszczyńskiego zyskała największe poparcie mieszkańców. Plac zabaw cieszy się dużą popularnością, szczególnie wśród najmłodszych mieszkańców osiedla. W ramach prac wymieniony zostanie m.in. duży zestaw zabawowy oraz drewniana piaskownica. Zastąpione zostaną nowymi urządzeniami dostosowanymi do potrzeb dzieci z  niepełnosprawnościami.


Co jeszcze powstanie na Szwederowie w ramach BBO? Mieszkańcy zdecydowali się postawić na poprawę bezpieczeństwa w ciągu ul. Ugory, od ul. Nowodworskiej w kierunku ul. Solskiego. Wymienione zostanie oświetlenie w ciągu ulicy. Powstanie też dodatkowe doświetlenie istniejących przejść dla pieszych. Wytyczone zostanie również dodatkowe przejście z oświetleniem w rejonie przystanku.


Łącznie na oba zadania miasto zabezpiecza nieco ponad 650 tys. zł.
W ramach mikroprojektów osiedlowych mieszkańców Szwederowa czekają wycieczki  zabytkowym autobusem do Starego Fordonu. W miejscu docelowym zaplanowane będzie spotkanie z przewodnikiem. Przejazdy będą bezpłatne, ale obowiązują zapisy.

Warto wiedzieć
Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki głosowania na wszystkich osiedlach dostępne są na stronie https://www.bdgbo.pl 
Szwederowo stawia na rekreację i poprawę bezpieczeństwa Szwederowo stawia na rekreację i poprawę bezpieczeństwa Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 16:56 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.