Potańcówki, koncerty i nie tylko. Będzie się działo

Projekty społeczne związane z Kanałem Bydgoskim, nowy plac zabaw i remont jezdni. Takie pomysły w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim wskazali mieszkańcy osiedla Wilczak-Jary.

W głosowaniu wybrany został projekt osiedlowy zakładający powstanie morskiego placu zabaw przy Zespole Szkół nr 29 przy ul. Słonecznej 26. Obejmuje on nową  nawierzchnię w kolorze niebieskim oraz montaż zestawu zabawowego typu Statek z elementami małej architektury. W zeszłym roku w ramach BBO na terenie przyszkolnym na Słonecznej powstał nowy plac zabaw i ogród sensoryczny.


Dużą liczbę głosów mieszkańców zyskał również projekt modernizacji elementów kanalizacji i remont jezdni na ulicach osiedli Wilczak-Jary. W ramach mikroprojektu osiedlowego mieszkańcy zdecydowali się na wycieczki zabytkowym autobusem do Starego Fordonu. Po dotarciu na miejsce będzie  czeka spacer ze  zwiedzaniem z przewodnikiem atrakcji Starego Fordonu.


W przypadku osiedla  Wilczak-Jary warto wspomnieć również o projektach społecznych związanych ze Starym Kanałem Bydgoskim. Wśród nich jest z roku na rok zyskujący na popularności Kanał Kultura. Przewiduje on  organizację koncertów nad Kanałem. To powrót do historycznej roli tych terenów. Przypomnijmy, że jeszcze w dwudziestuleciu międzywojennym w parku nad Kanałem kwitło życie towarzyskie. Inne projekty społeczne związane z Kanałem Bydgoskim dotyczą m.in. organizacji potańcówek nad kanałem i spektaklu świetlnego. Ten ostatni projekt zakłada połączenie obrazu, wody, muzyki i światła podczas wyjątkowego widowiska multimedialnego. Trwają konsultacje

Przypominamy, że od 20 lutego do 13 marca trwać będą  konsultacje dotyczące regulaminu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Będą miały zasięg ogólnomiejski – mogą w nich brać udział wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy. Swoją opinią można wyrazić też za pośrednictwem internetowej ankiety dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Zawiera kilka pytań, jej wypełnienie zajmuje kilka minut. Wypełnioną kartę konsultacyjną będzie można również przekazać do Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz). Uwagi można zgłaszać również mailowo na adres budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl lub telefonicznie pod nr 52 58 58 962. Potańcówki, koncerty i nie tylko. Będzie się działo  Potańcówki, koncerty i nie tylko. Będzie się działo Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:47 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.