Sad społeczny powstanie w Myślęcinku

Dzięki głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim w ramach mikroprojektu osiedlowego zdecydowano o stworzeniu sadu społecznego. Powstanie on tuż przy ścieżce prowadzącej do nowego punktu widokowego. Punkt widokowy stał się już jedną z największych atrakcji Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.- Pojawią się tam drzewa wiśniowe i nie tylko. Co ważne, sad będzie ogólnodostępny. Gdy na drzewach pojawią się owoce mieszkańcy i turyści odwiedzający Myślęcinek będą mogli je zrywać - dodaje Bożena Hennig.


Prace przy punkcie widokowym rozpoczęły się w ubiegłym roku. Rozłożone były w czasie. - Bardzo szybko jednak to miejsce stało się bardzo popularne wśród odwiedzających nas gości. Pojawia się tutaj sporo wycieczek szkolnych i nie tylko. To jedyne takie miejsce w Bydgoszczy z tak pięknym widokiem z panoramą o kącie widzenia 180 stopni - mówi Bożena Hennig z Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.Punt widokowy znajduje się tuż przy stoku narciarskim. Chętni, którzy znajdą się na górze mogą skorzystać z lunety widokowej i ławek, które ustawione zostały na samym szczycie. Ciągle trwają prace na drodze prowadzącej do punktu widokowego. Posadzono już nowe drzewa, a to nie koniec.

Wszystkich odwiedzających obecnie Myślęcinek zapraszamy też na spacer do znajdującego się w pobliżu punktu widokowego Ogrodu Botanicznego. Tam widać już pierwsze oznaki wiosny. Pojawiły się krokusy, czy oczar pośredni. O tym jak popularne stały się spacery po Ogrodzie Botanicznym przekonać mogliśmy się podczas zakończonych niedawno ferii. Zorganizowane w ramach "Ferii w Myślęcinku" spacery tematyczne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem bydgoszczan. 


Sad społeczny powstanie w Myślęcinku Sad społeczny powstanie w Myślęcinku Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:02 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.