Psy wyhasają się pod dębem Napoleona

Zlecamy zaprojektowanie psiego wybiegu w Fordonie. Nowy obiekt zlokalizowany będzie u stóp wzgórza z dębem Napoleona na osiedlu Tatrzańskim. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelskim


Nowy wybieg dla czworonogów powstanie w rejonie na łagodnym zboczu przy drodze prowadzącej do dawnej owczarni. Zwyczajowo wielu właścicieli psów już teraz korzysta z tego terenu. W pierwszej kolejności przygotowany zostanie projekt. Zakładać będzie on między innymi ogrodzenie terenu, tak by psy mogły wybiegać się bez smyczy oraz wyposażenie go w różne przeszkody, które pomogą przez zabawę szkolić czworonogi (tunel, płotki do przeskoków, przeskoki, hydrant z poprzeczką). Wstępnie zaplanowano również ustawienie koszy na śmieci, ławek z oparciem i tablicę z regulaminem. 

 Dokumentacja powinna powstać w ciągu niespełna 3 miesięcy od podpisania umowy. Obecnie trwa przetarg na jej przygotowanie. Następnym krokiem będzie zlecenie prac budowlanych.
Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelskim. Warto podkreślić, że teren będzie sąsiadował też z planowaną trasą pieszo-rowerową tak zwaną Wielką pętlą Fordonu, która trafiła do realizacji również za sprawą BBO.
 

Dąb Napoleona zwany również "wisielcem" jest jednym z symboli całej dzielnicy Fordon. Prawdopodobnie to właśnie z tego miejsca Napoleon idąc na Rosję w 1812 roku wraz ze swoim wojskiem przysiadł i podziwiał otaczające tereny. Historię tę często przywoływał nieżyjący już Jeremi Przybora z Kabaretu Starszych Panów, który mieszkał w pobliskim budynku.

Zapraszamy na konsultacje
Przypominamy, że do 13 marca trwać będą konsultacje dotyczące regulaminu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Będą miały zasięg ogólnomiejski – mogą w nich brać udział wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy. 7 marca  o godz. 16.30 w Kinie Jeremi odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych osób - na zgłoszenia czekamy pod adresem: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl. Swoją opinią można wyrazić też za pośrednictwem internetowej ankiety dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Zawiera kilka pytań, jej wypełnienie zajmuje kilka minut. Wypełnioną kartę konsultacyjną będzie można również przekazać do Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz). Uwagi można zgłaszać również mailowo na adres budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pllub telefonicznie pod nr 52 58 58 962.
Psy wyhasają się pod dębem Napoleona Psy wyhasają się pod dębem Napoleona Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:41 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.