Biblioteka na Kapuściskach w nowoczesnej odsłonie

Nowa ogólnodostępna Strefa Aktywnego Umysłu w Bibliotece została otwarta na Kapuściskach. Nowa przestrzeń zachęcająca do spędzania w niej wolnego czasu, nauki i prowadzenia nowych ciekawych zajęć. Zadanie zrealizowano dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.Projekt przebudowy obejmował m.in. nową aranżację wnętrz, utworzenie toalety dla osób z niepełnosprawnościami, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji elektrycznej, wymianę podłogi, drzwi wewnętrznych, czy malowanie. Oficjalne otwarcie nowego miejsca w bibliotece odbyło się w poniedziałek, 8 maja.


W zmodernizowanych pomieszczeniach powstała Strefa Aktywności Umysłu. Ma ona charakter pracowni dla działaczy społecznych, miejsca spotkań dla środowiska przedszkolnego, szkolnego, studenckiego i senioralnego. W trakcie modernizacji biblioteki wyposażono ją także w elementy umożliwiające odpoczynek i rekreację różnym grupom użytkowników. Projekt poprawia dostępność do literatury, nauki i informacji.


Ważnym  celem zadania było zapewnienie dostępności architektonicznej w sposób umożliwiający udział osób z niepełnosprawnościami, we wszystkich organizowanych wydarzeniach i dostosowanie go do obowiązujących przepisów. Nowa biblioteka osiedlowa przy al. L. Kaczyńskiego 35 jest filią Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.

Inwestycja była możliwa do zrealizowania dzięki głosom mieszkańców oddanym w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Zagłosowało na niego 200 bydgoszczan, co pokazuje jak ważną instytucją jest biblioteka w tym właśnie miejscu. Całkowita wartość inwestycji z wyposażeniem wyniosła 339 177,00 zł.

Zgłoś pomysł do BBO

Od wtorku (25.04) do 6 czerwca można składać pomysły do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na ten cel przeznaczamy ponownie blisko 16 mln zł. W tym roku do wyboru będą  cztery rodzaje projektów, wszystkie znane z poprzedniej edycji: duże zadania ponadosiedlowe, projekty na wybranych osiedlach, projekty społeczne i mikroprojekty.

Projekty zgłaszać można na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo

 
 

Biblioteka na Kapuściskach w nowoczesnej odsłonie  Biblioteka na Kapuściskach w nowoczesnej odsłonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:16 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.