Pomagamy zgłaszać projekty BBO na osiedlach

Trwa zgłaszanie pomysłów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Te z największą liczbą głosów trafią do realizacji. Zabezpieczamy na ten cel aż 16 mln zł. Najprościej swoje pomysły zgłosić przez stronę internetową miasta. Wszystkich mieszkańców zapraszamy też na spotkania na osiedlach, na których pomożemy wypełniać wnioski i odpowiemy na wszystkie Wasze pytania związane z tym programem. Pierwsze spotkanie już dzisiaj (10 maja) przy tężni na Wyżynach. Formularz zgłsozeniowy znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo

Przypominamy, że najprościej swoje pomysły można zgłosić w formie elektronicznej. Bezpośredni link do formularza znajduje się TUTAJ. Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania (m.in. budowę miejsc rekreacji, przebudowę chodników, skwerów, organizację imprez), które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpieczy w 2024 roku blisko 16 mln zł. W aktualnej edycji wprowadzonych zostało kilka nowych rozwiązań. Między innymi możliwość realizacji zadań na otwartych terenach, które nie muszą być własnością miasta. Dokładne zasady opisywaliśmy TUTAJ.

Na zgłoszenia czekamy do 6 czerwca. Od dziś (10 maja) zaczynamy też spotkania na osiedlach, w trakcie których pomożemy wypełniać wnioski, podpowiemy jak zgłosić wniosek ponadosiedlowy i odpowiemy na wszystkie pytania związane z BBO. Spotkania dla mieszkańców odbędą się:

    10 maja (środa)– godz. 16-18, tężnia Wyżyny (skwer gen. A. Krzyżanowskiego – Wilka)
    17 maja (środa) – godz. 16-18, Fordon (koło fontanny na Rynku)
    20 maja (sobota), godz. 12-15, (w Młynach Rothera na „Dniach Sąsiada”)
    28 maja (niedziela) – godz. 10-14, Park nad Starym Kanałem Bydgoskim, przy V Śluzie (na wysokości Czarnej Drogi)


Przypominamy, że projekty mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy - nie ma konieczności zameldowania na terenie miasta. Nie ma ograniczenia wiekowego, osoby małoletnie muszą dołączyć zgodę opiekuna prawnego. Więcej pomocnych informacji o BBO znajduje się TUTAJ.


Pomagamy zgłaszać projekty BBO na osiedlach  Pomagamy zgłaszać projekty BBO na osiedlach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:12 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.