Weryfikacja obywatelska BBO

Zgłoszone w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego projekty mogą zostać już teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 15 września czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska  od 17 czerwca prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

Weryfikacja prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców. W listopadzie  odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2024 roku.

Projekty obecnie są  sprawdzane pod względem formalnym i merytorycznym, m.in. czy projekt jest zgodny z zasadami określonymi w zarządzeniu, czy nie narusza obowiązujących przepisów prawa, techniczne lub technologiczne możliwości realizacji projektu oraz czy koszt nie przekracza limitu pieniędzy przeznaczonych na dana kategorię projektu.

Dodatkowo zapraszamy także do weryfikacji obywatelskiej, która polega na przekazaniu opinii mieszkańców na temat zgłoszonych w tej edycji projektów. W poprzednich edycjach uwagi bydgoszczan pomogły między innymi wybrać lepszą lokalizację dla części zadań oraz zachować więcej terenów zielonych.

Do 15 września czekamy na opinie. Weryfikacja prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Lista wszystkich zgłoszonych pomysłów przez mieszkańców dostępna jest TUTAJ.

Weryfikacja obywatelska BBO Weryfikacja obywatelska BBO Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 18:40 Rating: 5

1 komentarz:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.