Bydgoskie Lato Muzyczne przy Spichrzach rozpoczęte!

Czwartkowy wieczór w centrum Bydgoszczy umiliła muzyka na żywo. Na Barce Lemara odbył się koncert „Co w duszy, to w sercu”, który zainaugurował „Bydgoskie Lato Muzyczne przy Spichrzach”. 


Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie FELIKS. Koncert rozpoczął się o godz. 19:00. Widzowie wysłuchali utworów Zbigniewa Wodeckiego, Krzysztofa Krawczyka oraz Czesława Niemena w wykonaniu Zbyszka Gajewskiego i Przyjaciół. Można było delektować się muzyką, spokojnie zasiadając na leżakach, ale nie zabrakło też tańców.


Bydgoskie Lato Muzyczne przy Spichrzach to cykl koncertów, podczas których bydgoszczanie usłyszą światowe i polskie przeboje muzyki rozrywkowej. Wykonują je zawodowi bydgoscy muzycy i wokaliści. 

Projekt został wybrany do realizacji ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego w głosowaniu przeprowadzonym w listopadzie i grudniu 2022 roku. Jako projekt społeczny zyskał 379 głosów mieszkańców naszego miasta. 

Koncerty z cyklu "Bydgoskie Lato Muzyczne przy Spichrzach” będą odbywać się przez całe lato. Kolejny zaplanowano na czwartek, 29 czerwca, również na Barce Lemara. Będzie to koncert dixielandowy „Duch Nowego Orleanu nad Brdą”. Wystąpi Dixie Company w składzie: Krzysztof Zaremba, Jakub Marszałek, Jura Owsiannikow, Mariusz Gajdziel, Wojciech Warszawski i Piotr Soroka. 

Projekty społeczne realizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego to różnorodne propozycje kulturalne, sportowe i rozrywkowe, które integrują lokalne społeczności. 

Obecnie odbywa się już jedenasta edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W niedawno zakończonym etapie zgłoszeń mieszkanki i mieszkańcy przedstawili 817 pomysłów na zadania osiedlowe, projekty społeczne, duże zadania ponadosiedlowe oraz mikroprojekty osiedlowe.

Obecnie trwa weryfikacja zgłoszonych projektów,. Od 17 czerwca rozpocznie się weryfikacja obywatelska , gdzie sami mieszkańcy będą mogli przekazać swoje opinie o zgłoszonych - będzie to można zrobić na formularzu dostępnym na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

W listopadzie bydgoszczanki i bydgoszczanie zdecydują, które z nich trafią do realizacji. Bydgoskie Lato Muzyczne przy Spichrzach rozpoczęte!  Bydgoskie Lato Muzyczne przy Spichrzach rozpoczęte! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 21:41 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.