Bydgoskie Lato Muzyczne przy Spichrzach na Jazzowo

Czwartkowy wieczór w centrum Bydgoszczy umili jazzowa muzyka na żywo. Na Barce Lemara odbędzie się koncert formacji jazzu tradycyjnego Dixie Company. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie FELIKS. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Bydgoskie Lato Muzyczne przy Spichrzach to cykl koncertów, podczas których bydgoszczanie usłyszą światowe i polskie przeboje muzyki rozrywkowej. Projekt został wybrany prZez mieszkańców do realizacji w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

W czwartek, 29 czerwca na Barce Lemara odbędzie się koncert dixielandowy „Duch Nowego Orleanu nad Brdą”. Wystąpi Dixie Company w składzie: Krzysztof Zaremba, Jakub Marszałek, Jura Owsiannikow, Mariusz Gajdziel, Wojciech Warszawski i Piotr Soroka.


Formacja jazzu tradycyjnego Dixie Company od ponad trzech dekad uczestniczy w setkach festiwali i koncertów na terenie Polski, Czech, Francji, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Węgier. Jest także pomysłodawcą i współorganizatorem Poznań Old Jazz Festival, w którym wzięli udział między innymi legendarny klarnecista Mr Acker Bilk, oraz angielski trębacz Kenny Ball. Festiwalowymi gośćmi byli także artyści z Australii, Czech, Danii, Holandii, Izraela, Litwy, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i USA. Dixie Company jest też autorem sześciu wydawnictw płytowych w tym krążków z udziałem amerykańskich wokalistek Diane Davidson i Donny Brown. O wysokim poziomie poznańskiego zespołu, świadczy trzykrotny pobyt w USA, gdzie między innymi wystąpili w Toledo, San Francisco, Los Angeles, San Diego, Santa Monica i na największym na świecie festiwalu jazzu tradycyjnego w kalifornijskim Sacramento. To właśnie w stolicy Kalifornii doszło do spotkania Dixie Company i Diane Davidson. Przez kolejne trzy lata występowali na Sacramento Music Festival. W roku 2015 zagrali na największym w Europie 45 Internationales Dixieland Festival Dresden, a następnie w Szwajcarii na festiwalu Jazz Am See. W sierpniu 2017 roku wystąpili wraz z Diane Davidson w legendarnym studio im. Krzysztofa Komedy Polskiego Radia Poznań z okazji 90-lecia rozgłośni i w ramach cyklu „dziewięć koncertów na dziewięć dekad”. W maju 2022 roku zagrali na jubileuszowym 50 Internationales Dixieland Festival Dresden, jako jedyni reprezentanci Polski pośród 40 formacji z 11 krajów.
Aktualny skład Dixie Company:
Krzysztof Zaremba - tbn,
Jakub Marszałek - tp, kazoo
Rafał Kubale - cls
Mariusz Gajdziel - bass
Wojciech Warszawski - bj, voc
Piotr Soroka - dr, washbord

 


Bydgoskie Lato Muzyczne przy Spichrzach na Jazzowo Bydgoskie Lato Muzyczne przy Spichrzach na Jazzowo Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:45 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.