Odkrywanie Bydgoszczy. Wycieczka nad Kanał Bydgoski zgromadziła mnóstwo chętnych [ZDJĘCIA]

Tomasz Izajasz, kustosz Muzeum Kanału Bydgoskiego, poprowadził pierwszą wycieczkę z cyklu „Bydgoszcz do odkrycia”. To była ciekawa opowieść o Kanale Bydgoskim.


Niedzielny spacer rozpoczął się przy Operze Nova i ul. Focha. Potem uczestnicy przeszli dalej, wzdłuż zasypanego ponad 50 lat temu fragmentu Kanału Bydgoskiego i dalej, nad Stary Kanał na Okolu. Wysłuchali arcyciekawej opowieści o wodnej inwestycji, która odmieniła Bydgoszcz. Wycieczkę poprowadził Tomasz Izajasz, kustosz Muzeum Kanału Bydgoskiego, które znajduje się przy ul. Staroszkolnej.

Bezpłatne spacery z przewodnikiem odbywać się będą w każdą niedzielę – do 26 września. Przez ponad trzy miesiące odbędzie się 25 wycieczek i spływów. W niedzielę (11 czerwca) kolejne wyprawy. Krzysztof Drozdowski poprowadzi jedną szlakiem bydgoskich browarów (początek na Starym Rynku o godz. 10). Tomasz Izajasz natomiast zaprasza na spływ w ramach projektu. Uwaga na spływy obowiązują zapisy.

Pełen i aktualny program można znaleźć na facebook.com na profilu organizatora – Bydgoszcz do odkrycia. Projekt w całości jest organizowany z funduszy Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Przypominamy, że jeszcze do 6 czerwca, do godz. 12 można zgłaszać projekty do kolejnej edycji BBO. Formularz wniosku on line do wypełnienia – www.bydgoszcz.pl/bbo.

 


 

Odkrywanie Bydgoszczy. Wycieczka nad Kanał Bydgoski zgromadziła mnóstwo chętnych [ZDJĘCIA] Odkrywanie Bydgoszczy. Wycieczka nad Kanał Bydgoski zgromadziła mnóstwo chętnych [ZDJĘCIA] Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:02 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.