Psy wyhasają się wśród drzew

Wkrótce na osiedlu Leśnym powstanie nowy wybieg dla psów. Wyhasają się na nim zarówno małe, jaki i duże czworonogi. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Nowe miejsce do zabawy z psami powstanie w parku Harcerstwa Bydgoskiego w pobliżu łącznicy wyprowadzającej ruch z ul. Modrzewiowej w kierunku ul. S. Wyszyńskiego. Zbudowany zostanie wybieg z dwiema strefami  - dla małych i dużych psów. Każda z nich posiadać będzie osobną strefę wejściową (śluzę) . Wybieg zostanie wyposażony w elementy zabawowe oraz małej architektury. Szkolenie i zabawy będą umożliwiać między innymi pochylnie, tunele, równoważnie, przeskoki. Ustawione zostaną także ławki i kosze na śmieci.
Obecnie trwają przygotowania do podpisania umowy z wykonawcą zadania. Prace budowlane zajmą około 3 miesięcy. Inwestycja pochłonie prawie 90 tysięcy złotych. Do realizacji wybrali ją mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.


Pies w wielkim mieście

Jeśli chcemy zapewnić naszym psom choć odrobinę wolności, możemy to zrobić w bezpieczny sposób na kilku osiedlach: Bartodziejach, Bielawach, Błoniu, Okolu, Górzyskowie, Kapuściskach, w Myślęcinku oraz w Śródmieściu. Korzystanie z wybiegów jest określone regulaminem, który znajduje się przy wejściu. Należy obowiązkowo zapoznać się z jego treścią, aby nie stwarzać zagrożenia dla swojego psa, jak również dla pozostałych zwierząt w nim przebywających.

Adresy wybiegów dla psów:

    BARTODZIEJE/ Park Nad Balatonem.
    BIELAWY / skrzyżowanie ulic Powstańców Wielkopolskich i Stefana Wyszyńskiego.
    BŁONIE / Park Leśny ul. Księdza Schulza.
    OKOLE/ teren przy torach kolejowych, wjazd od ul Józefa Bronikowskiego.
    GÓRZYSKOWO / teren przy ul. Juliusza Kossaka i Wojciecha Gersona.
    KAPUŚCISKA / teren przy ul. Przodowników Pracy.
    MYŚLĘCINEK / ul. Gdańska na wysokości Muzeum Wodociągów
    ŚRÓDMIEŚCIE. ul. Unii Lubelskiej przy mostach kolejowych

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Obecnie pracujemy nad 11. edycją programu. Trwa weryfikacja pomysłów zgłoszonych wiosną przez bydgoszczan. Lista wszystkich pomysłów dostępna jest TUTAJ. Swoje opinie do 15 września na temat zgłoszonych projektów mogą wyrazić również mieszkańcy. Jesienią o wyborze najlepszych, które trafią do realizacji zdecydują sami mieszkańcy.
 

 

Psy wyhasają się wśród drzew  Psy wyhasają się wśród drzew Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:56 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.