Ogrody francuskie zamieniły się w Ogrody Muzyki (FOTO)

W ostatnią niedzielę lipca w ogrodach francuskich przy Galerii Miedzyń odbył się koncert w ramach cyklu „Kanału Kultura”. To kolejne wydarzenie zorganizowane dzięki wsparciu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.  


Koncert rozpoczął się o godzinie 19:00. Muzyka na żywo przyciągnęła sporą publiczność, a wieczorna sceneria ogrodów francuskich nadała niepowtarzalny klimat niedzielnym występom. 

Gwiazdami wydarzenia byli związani z Bydgoszczą:


- Agata Walczak, wokalistka, autorka tekstów, aktorka, pedagog. Obecnie występuje w najnowszej produkcji Teatru Muzycznego w Gdyni.

- Kacper Kuszewski, polski aktor filmowy, dubbingowy oraz wokalista. Zadebiutował jako aktor w 1989 na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. Po ukończeniu studiów aktorskich w Akademii Teatralnej w Warszawie zaczął występować w produkcjach teatralnych, filmowych i serialowych. Jako młody chłopak uczęszczał do szkoły muzycznej w Bydgoszczy.

- Zespół muzyczny pod kier. Adama Lemańczyka, który na co dzień jest wykładowcą w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej oraz współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy jako producent programów koncertowych.

Publiczność podziwiała koncert także siedząc na kocach, tworząc przyjazną i rodzinną atmosferę.

Pierwszy koncert w ramach Ogrodów Muzyki odbył się w 2021 roku. Wydarzenie zostało pozytywnie przyjęte przez publiczność. Wystąpili wtedy bydgoscy muzycy: Justyna Gęsicka, Krzysztof Zimny i kwartet Unico.

 „Kanał Kultura” to projekt społeczny realizowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest to cykl imprez plenerowych wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Oprócz zapewnienia rozrywki organizatorzy pragną przypomnieć historię Kanału Bydgoskiego oraz wspomnień o bydgoszczanach, którzy chętnie spędzali czas przy terenach wzdłuż kanału. 

Kolejne wydarzenie w ramach projektu odbędzie się pod koniec wakacji. 27 sierpnia na placu tanecznym przy wiadukcie kolejowym można będzie potańczyć podczas Disco na Śluzach, czyli rytmicznego pożegnania lata. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Fot. Szymon Makowski
Ogrody francuskie zamieniły się w Ogrody Muzyki (FOTO)  Ogrody francuskie zamieniły się w Ogrody Muzyki (FOTO) Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 21:58 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.