Zielona strefa rekreacyjna na Bartodziejach

Nowe krzewy, ozdobne trawy, plac do gier zespołowych i mały amfiteatr. Tak już wkrótce wyglądać będzie przyszkolny teren na ul. Żmudzkiej. Miasto podpisało właśnie umowę z wykonawcą.


To będzie prawdziwa metamorfoza przy szkole na Bartodziejach. W ramach inwestycji wybranej przez mieszkańców w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim przy ul. Żmudzkiej powstaną boiska do gry w korfball i streetball o poliuretanowej powierzchni wraz wyposażeniem, m.in. kosze i tablice do streetballa oraz kosze do korfballa, amfiteatr o konstrukcji murowanej do zajęć na powietrzu wraz z balustradą stalową oraz donicami, utwardzony plac z kostki betowej z wymalowaniami do gry w szachy ziemne.


W projekcie jest instalacja gniazd oraz oświetlenia do amfiteatru i stref odpoczynku. Powstaną nowe elementy małej architektury - ławki, komplet figur do szachów ziemnych oraz kosze na śmieci. W planach jest posadzenie 118 krzewów i 126 bylin, które staną się zieloną ozdobą strefy wypoczynku.  
Miasto Bydgoszczy podpisało umowę ze zwycięzcą przetargu firmą Educarium. Wykonawca będzie miał cztery miesiące na realizację inwestycji.


Przypomnijmy, że wcześniej przy szkole powstały nowe obiekty i urządzenia sportowe. W tej strefie aktywności dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych znajduje się wiele atrakcji dla miłośników lekkoatletyki, które powstały w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego m.in. czterotorowa bieżnia dla biegaczy oraz skocznia w dal.
Warto wiedzieć
Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Obecnie pracujemy nad 11. edycją programu. Trwa weryfikacja pomysłów zgłoszonych wiosną przez bydgoszczan. Swoje opinie do 15 września na temat zgłoszonych projektów mogą wyrazić również mieszkańcy. Jesienią o wyborze najlepszych, które trafią do realizacji zdecydują sami mieszkańcy. Karta do weryfikacji  obywatelskiej znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.


Zielona strefa rekreacyjna na Bartodziejach  Zielona strefa rekreacyjna na Bartodziejach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:29 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.