Autobusowe klasyki na linii numer 52

Przez cały weekend można było skorzystać z przejazdów autobusowymi klasykami na linii numer 52BBO z Błonia do Myślęcinka. Wszystko dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.W sobotę i niedzielę bydgoszczanie mogli skorzystać z niezwykłej okazji – „przejechać się” autobusami, które lata temu stanowiły m.in. flotę MZK w Bydgoszczy, w tym dwa Ikarusy i Volvo. Chętnych do darmowych przejażdżek nie brakowało, a wiele osób z sentymentem wspominało czasy, w których pojazdy regularnie kursowały po bydgoskich trasach.

Miłośnicy starej komunikacji mogą być w te wakacje usatysfakcjonowani. Dwa tygodnie temu mieli okazję wziąć udział w w zlocie zabytkowych autobusów przy Chemiku, cyklicznie mają też możliwość podróżowania z bydgoskich osiedli do Starego Fordonu zabytkowym taborem, wszystko w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W weekendy z kolei na linii specjalnej H, z Kapuścisk na Wilczak i z powrotem, jeździ zabytkowy tramwaj Herbrand.


Autobusowe klasyki na linii numer 52  Autobusowe klasyki na linii numer 52 Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:37 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.