Odpoczniemy w cieniu drzew i krzewów

Przygotowujemy się do urządzenia kolejnych miejsc rekreacji. Nowe skwery powstaną między innymi na Jachcicach i Kapuściskach. Coraz więcej atrakcji zachęcających do wypoczynku w cieniu drzew zyskują tereny nad Kanałem Bydgoskim. Nowe zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie prac przy zagospodarowaniu pustego placu u zbiegu ulic Czołgistów i Partyzantów. Na miejskiej działce zaplanowano odnowienie nawierzchni trawiastej, utworzenie mini placu z zainstalowanymi urządzeniami małej architektury typu ławki, kosze na śmieci, karmik dla ptaków. Ustawione zostanie też urządzenie zabawowe przypominające rakietę. Na terenie dosadzonych zostanie prawie 200 róż okrywowych oraz dorodny kasztanowiec. Obecnie kończy się procedura związana z wyborem wykonawcy. Po podpisaniu umowy pracę o wartości szacowanej na około 100 tysięcy złotych zakończą się w ciągu 3 miesięcy.Wcześniej w tej części Jachcic udało się zrealizować szereg innych zadań podnoszących estetykę oraz zachęcających do wypoczynku. Wczesną wiosną przy osiedlowej bibliotece stojącej naprzeciwko skweru zamontowane zostały dodatkowe urządzenia zabawowe oraz budki lęgowe i karmniki dla ptaków. Schronienie w specjalnym hotelu znalazły też owady zapylające. Wcześniej przy ul. Czołgistów powstał parking a ulica Partyzantów została utwardzona ażurowymi płytami.Strefa rekreacyjna zachęcająca do aktywności na świeżym powietrzu powstać ma także na Kapuściskach, przy terenach sportowych Szkoły Podstawowej nr 28. Zlecamy opracowanie dokumentacji projektowej, która pozwoli zagospodarować pusty plac pomiędzy orlikiem i miasteczkiem rowerowym. Wstępnie zakładamy tam ustawienie urządzeń rekreacyjnych dla dzieci, stołów do ping ponga, gry w warcaby, ławek oraz dosadzenie krzewów. W pierwszej kolejności opracowany zostanie projekt. Kompletna dokumentacja ma być gotowa jesienią.
Zamówiliśmy też 100 leżaków, które pozwolą w komfortowych warunkach uczestniczyć w plenerowych imprezach organizowanych nad Kanałem Bydgoskim. Trafią one do Muzeum Starego Kanału Bydgoskiego, które ostatnio odebrało również mobilną scenę.

Wszystkie zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie ostatnich edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wcześniej uruchomiliśmy szereg innych inwestycji, które zachęcą do rekreacji, m.in.:


Warto wiedzieć:

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Obecnie pracujemy nad 11. edycją programu. Trwa weryfikacja pomysłów zgłoszonych wiosną przez bydgoszczan. Swoje opinie do 15 września na temat zgłoszonych projektów mogą wyrazić również mieszkańcy. Jesienią o wyborze najlepszych, które trafią do realizacji zdecydują sami mieszkańcy. Karta do weryfikacji  obywatelskiej znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.Odpoczniemy w cieniu drzew i krzewów Odpoczniemy w cieniu drzew i krzewów Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:15 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.