Naukowe warsztaty w klimacie Śródziemia. Ten projekt dla młodzieży powstał w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Nauka nie musi być nudna i trudna. Młodzi bydgoszczanie przekonają się o tym w czasie warsztatów naukowych „Od fantastyki do nauki…”. To projekt BBO, który organizuje Stowarzyszenie Rozwoju Talentów CODEBY.


Cykl zajęć łączących świat tolkienowskiej fantastyki ze światem nauki odbędzie się w siedzibie Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (ul. Gdańska 5). Do wspólnej podróży przez Śródziemie, organizator zaprasza dzieci i młodzież od 5 klasy szkoły podstawowej wzwyż wraz z opiekunami. W ramach projektu BBO zaplanowano trzy spotkania. Terminy zajęć to: 31 sierpnia (10:15-13:15), 1 września (10:15-13:15) i 2 września (10:15-13:15). Obowiązują na nie zapisy przez formularz dostępny na stronie CODEBY
Opowieść o Pierścieniu Władzy i o średniowiecznych zamkach

Wszystkie z trzech zaplanowanych spotkań podejmą inny naukowy termin w przystępnej dla dzieci formie. Tematem pierwszego z nich będzie optyka światła. Uczestnicy poznają jej moc poprzez opowieść o Sauronie i jego Pierścieniu Władzy. Niewielki pierścień miał moc, której nie posiadała żadna inna biżuteria – wpływał na światło i manipulował nim. Prowadzący spotkanie zdemaskują tajemnicze moce pierścienia i udowodnią, że każdy z nas jest w ich posiadaniu.

Dzień później uczestnicy spotkania dowiedzą się, że mechanika i hydrostatyka to odpowiednia broń w walce z wrogiem. Świat Władcy Pierścieni – choć pełen magii i fantastycznych stworzeń, podlega rzeczywistym prawom fizyki. Książka jest niewyczerpanym źródłem naukowych przykładów – od monumentalnych budowli po epickie bitwy.

Ostatniego dnia młodzi naukowcy rozpoczną swoją przygodę z drukiem 3D. Śródziemie to kraina, w której królują zamki. Uczestnicy zajęć poznają ich najważniejsze funkcje, elementy i budowę. Następie zaprojektują i wybudują zamek. Na zajęciach pomocny może być własny laptop lub tablet.  
Naukowe warsztaty w klimacie Śródziemia. Ten projekt dla młodzieży powstał w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego Naukowe warsztaty w klimacie Śródziemia. Ten projekt dla młodzieży powstał w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:42 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Świetne atrakcje na koniec wakacji i początek roku szkolnego. Brawo miasto :-)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.