Ochładzająca pergola na Wzgórzu Wolności. Nowa inwestycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego [ZDJĘCIA]

Dysze z ochładzającą mgłą wodną są już czynne na Wzgórzu Wolności przy ul. Karpackiej. Będzie jeszcze ciepło, więc się przydadzą tego lata.


Zamontowana na Wzgórzu Wolności na dostępnym dla wszystkich, przyszkolnym terenie, pergola z dyszami wytwarzającymi mgłę wodną, powstała dzięki głosowaniu mieszkańców z pieniędzy zagwarantowanych przez miasto w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.Pergola została ustawiona na zieleńcu znajdującym się pomiędzy dziedzińcem i nowym boiskiem. Uczniowie i mieszkańcy będą mogli odpocząć przy nich korzystając z istniejących siedzisk na murku otaczającym klomb. Prace  wiązały się m.in. z doprowadzeniem przyłącza wodnego, ustawieniem pergoli z instalacją zamgławiającą oraz nasadzeniami traw ozdobnych. Przebudowane zostaną też przyległe chodniki. Dodatkowo rozbudujemy jeszcze monitoring. Zainstalowane zostaną jeszcze dwie kolejne kamery.

W projekcie zaproponowaliśmy pergole w postaci rzeźb-instalacji, sprawiających wrażenie niematerialnych, przywodzących na myśl mgłę wodną lub chmurę. Są to lekkie, ażurowe, jednorodne materiałowo struktury, z zamontowanymi dyszami zamgławiającymi. Będą przenikać się z otoczeniem, wtapiać w naturę, a otoczone parą wodną z dysz zamgławiających sprawią ciekawe wrażenie. Całość została usytuowana w istniejącym wieloboku, będącym trawnikiem otoczonym murkiem betonowym o wys. ok. 25-35 cm.
Ochładzająca pergola na Wzgórzu Wolności. Nowa inwestycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego [ZDJĘCIA] Ochładzająca pergola na Wzgórzu Wolności. Nowa inwestycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego [ZDJĘCIA] Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:48 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.