Taneczne zakończenie wakacji, czyli potańcówka disco na śluzach

W rytmach disco z lat 80. upłynęła mieszkańcom Bydgoszczy ostatnia wakacyjna niedziela. Nad kanałem Bydgoskim była muzyka i tańce. To już ostatnie wydarzenie w ramach tegorocznego cyklu Kanał Kultura realizowany dzięki wyborowi mieszkańców w  Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.
 

W niedzielę, 27 sierpnia o godzinie 18:00 na placu tanecznym przy wiadukcie kolejowym rozbrzmiały pierwsze dźwięki wprowadzające publiczność w klimat disco z lat 80. Park nad Kanałem Bydgoskim zamienił się w miejsce, gdzie w przyjaznej i piknikowej atmosferze tańczono, rozmawiano i słuchano dawnych hitów. Deszczowa pogoda nie zniechęciła mieszkańców Bydgoszczy do udziału w zabawie.
Organizatorzy tym razem postanowili ożywić ducha dawnych czasów, przywracając do życia kultową muzykę z lat 80. Charakterystyczne dla tego okresu elektroniczne dźwięki stworzyły atmosferę, która przeniosła uczestników w inny wymiar. Miłośnicy tańca mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w charakterystycznych krokach i układach tanecznych. Z racji coraz szybszych zachodów słońca klimatu nadawało także oświetlenie. To wyjątkowe wydarzenie udowodniło, że duch lat 80. wciąż żyje i potrafi nawet nowe pokolenie wciągnąć w klimat kultowej muzyki. W ten sposób mieszkańcy pożegnali tegoroczne lato, wakacje oraz cykl Kanał Kultura, realizowany dzięki wsparciu Bydgoskiego Budżetu obywatelskiego.

 


Potańcówka disco na śluzach była już ostatnim wydarzeniem tegorocznego cyklu Kanał Kultura. Wcześniej mieszkańcy Bydgoszczy mogli m.in. obejrzeć filmy na łonie natury. Najpierw film pt. „Sing”, który poprzedzony był koncertem dla mam, a w lipcu „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!”. Można było również zatańczyć jak za dawnych lat przy muzyce zespołu Aleksandra Kwiatkowska Band, pleść i puszczać wianki do wody, posłuchać irlandzkiej muzyki, a także w Ogrodach przy Galerii Miedzyń wziąć udział w koncercie Agaty Walczak & Kacpra Kuszewskiego wraz z zespołem pod kier. Adama Lemańczyka.
17 czerwca rozpoczęła się weryfikacja obywatelska projektów, w ramach której mieszkańcy mogą przekazać swoje opinie o pomysłach zgłoszonych w kolejnej edycji BBO. Można to zrobić za pomocą formularza dostępnego na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

fot. Szymon MakowskiTaneczne zakończenie wakacji, czyli potańcówka disco na śluzach  Taneczne zakończenie wakacji, czyli potańcówka disco na śluzach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:48 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.