Ścieżka zdrowia przez sosnowy las

Kończymy budowę nowego miejsca rekreacji w Nowym Fordonie. Pomiędzy ul. Bydgoskich Olimpijczyków i gen. W. Andersa powstała spacerowa ścieżka, a przy niej urządzenia do streetworkoutu (kalisteniki). Wcześniej w tej części Fordonu urządzono plac zabaw z elementami siłowni plenerowej. Zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.


250-metrowa ścieżka zyskała już mineralną nawierzchnię. Teren wokół obsiano trawą Przystanek w połowie trasy  zachęca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zamontowane zostały tam urządzenia do streetworkoutu, poręcze i drabinka łukowa. Umożliwiają one wykonywanie ćwiczeń kalisteniki. Na trasie zamontowano zostaną jeszcze stojaki na rowery, ławki oraz kosze na śmieci. Ten zakres prac pochłonie łącznie około 180 tysięcy złotych.Wcześniej przy blokach na Bydgoskich Olimpijczyków powstał plac zabaw z elementami siłowni plenerowej. Oba zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.Wcześniej uruchomiliśmy szereg innych inwestycji, które zachęcą do rekreacji, m.in.

•    Budowę zielonej strefy rekreacji na Bartodziejach

•    Zaprojektowanie nowych alejek w parku na Błoniu

•    Budowę skweru Małej Łąki na Wyżynach

•    Budowę Strefy rekreacji na Kapuściskach

•    Nowe inwestycje na terenach wokół Kanału Bydgoskiego

•    Zaprojektowanie rewitalizacji Ogrodu Jagiełły

•    Urządzenie skweru na Jachciach

•    Zaprojektowanie skweru na Kapuściskach


Warto wiedzieć:

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Obecnie pracujemy nad 11. edycją programu. Trwa weryfikacja pomysłów zgłoszonych wiosną przez bydgoszczan. Swoje opinie do 15 września na temat zgłoszonych projektów mogą wyrazić również mieszkańcy. Jesienią o wyborze najlepszych, które trafią do realizacji zdecydują sami mieszkańcy. Karta do weryfikacji  obywatelskiej znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.
Ścieżka zdrowia przez sosnowy las  Ścieżka zdrowia przez sosnowy las Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:27 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.