Niesamowite warsztaty dla młodych geniuszy - relacja z projektu BBO "Avengersi Nauki"

W minioną sobotę (20 kwietnia) w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, przy ulicy Gdańskiej 5, odbyły się wyjątkowe warsztaty naukowe zatytułowane "Avengersi Nauki – warsztaty w klimacie MARVEL dla dzieci i młodzieży". To pierwsze z serii wydarzeń, które miały za zadanie połączyć fascynację świata Marvela z nauką i technologią.
Uczestnicy spotkania, zanurzeni w atmosferze pracowni Tonego Starka, mieli okazję zmierzyć się z prawdziwym wyzwaniem - zbudować pełnowartościowe komputery, korzystając z tajemniczych walizek wypełnionych kablami, częściami elektronicznymi oraz różnorodnymi złączkami. Ich zadaniem było nie tylko skonstruowanie urządzeń, ale także ich odpowiednie skonfigurowanie i zaprogramowanie, umożliwiając zdalne sterowanie oświetleniem. Nowatorskie technologie, takie jak GPIOZERO, TIGERVNC, RASPBERRY czy DIGITALOUTPUTDEVICE, stanowiły integralną część tego fascynującego doświadczenia, obfitującego w nowe pojęcia i wyzwania.


Zainteresowani kolejnymi warsztatami mają powody do radości - rekrutacja na nadchodzące spotkanie rozpocznie się już 1 maja na stronie internetowej http://codeby.org.pl/. Kolejna odsłona projektu odbędzie się 18 maja w Młynach Rothera. To doskonała okazja dla wszystkich młodych entuzjastów nauki i technologii, by zgłębić tajniki programowania i eksperymentować z nowoczesnymi rozwiązaniami, inspirowanymi światem ulubionych superbohaterów z uniwersum Marvela. Nie przegap tej wyjątkowej okazji!
Niesamowite warsztaty dla młodych geniuszy - relacja z projektu BBO "Avengersi Nauki"  Niesamowite warsztaty dla młodych geniuszy - relacja z projektu BBO "Avengersi Nauki" Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:49 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.