Zapraszamy na warsztaty naukowe "Avengersi Nauki"

Czy marzysz o połączeniu fantastycznego świata Marvel Avengers z nauką? To właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy cykl zajęć naukowych, które odbędą się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Zadanie zostało wybrane przez mieszkańców w programie Bydgoski Budżet Obywatelski.
  • Termin: 20 kwietnia (10:15-13:15)
  • Miejsce: Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Gdańska 5.

Aby wziąć udział, konieczne jest wcześniejsze zapisanie się poprzez formularz.


"W pracowni Tonego Starka"


W naszej pracowni czeka na was zbiór kabli, mikrokomputerów i masa najróżniejszych części elektronicznych. Zdaniem uczestników warsztatów będzie stworzyć z nich sterowane komputerowo i w pełni działające układy.


Oprogramujemy je w języku programowania python i przy okazji poznamy pojęcia programowalnych cyfrowych wejść i wyjść. Zmierzymy się z podstawami systemu Linux - wspólnie zainstalujemy i przeklinamy system. Rozwiążemy również kilka zadań związanych z wolnym oprogramowaniem. Razem odkryjemy, że tajniki współpracy kodu programu z osprzętem zewnętrznym nie są trudne.


Następna rekrutacja: 1 maja na stronie http://codeby.org.pl/. Będzie to dotyczyć kolejnych zajęć w Młynach Rothera, które odbędą się 18 maja.

Zapraszamy na warsztaty naukowe "Avengersi Nauki"  Zapraszamy na warsztaty naukowe "Avengersi Nauki" Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:20 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.