Pomost dla rowerów jeszcze przed sezonem


W Brdyujściu będzie można jeszcze łatwiej skorzystać z miejskich rowerów wodnych. Trwa wybór firmy, która dostarczy pływający pomost. Zakup realizowany jest w oparciu o środki z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomost będzie składał się z 12 modułów o długości około 1,6 m oraz szerokości 2,3 m. Będzie je można łączyć w dowolne  konfiguracje, co pozwoli  go wykorzystywać w różnych  miejscach. Pomost będzie wyposażony w antypoślizgową nawierzchnię. Zostanie ustawiony na terenie Klubu Sportów Wodnych przy Torze Regatowym, gdzie są przechowywane 4 miejskie rowery wodne. Ich zakup został sfinansowany z poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.  Kosztowały 22 tysiące złotych. Dzięki tym jednostkom bydgoszczanie mogą w sezonie letnim  bezpłatnie pływać po Torze Regatowym.


W trakcie głosowania pomysł zakupu pomostu zyskał 280 głosów i zdobył pierwsze miejsce na osiedlu Brdyujście.  Miasto będzie dysponować konstrukcją   jeszcze w kwietniu (w ciągu 2 tygodni od podpisania umowy).


Pomost dla rowerów jeszcze przed sezonem Pomost dla rowerów jeszcze przed sezonem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:31 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze mogą, ale nie muszą wpłynąć na decyzję autora projektu o jego edycji.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.